علی خضریان، سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در تشریح دومین نشست کمیته فرهنگی کمیسیون اصل 90 مجلس، پیرامون شکایت واصله در خصوص بورسیه‌ها و جذب فارغ التحصیلان در دانشگاه‌ها از حضور مسئولان وزارت علوم، دیوان محاسبات، نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی و هیئت مرکزی جذب و تعدادی از نمایندگان شاکیان خبر داد و به خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت: در ابتدای جلسه معاون پارلمانی وزارت علوم پذیرفت که به مصوبه کمیسیون اصل 90 در سال 94 پایبند بوده و به غیر از همان 36 نفری که در اظهار اطلاعاتشان به وزارت علوم ایراداتی وجود داشت، مابقی هیچ مشکلی نداشته و بر مبنای همان مصوبه در جهت جذب آنها تلاش خواهند کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کمیته فرهنگی کمیسیون اصل 90، صحبت‌های معاون پارلمانی وزارت علوم در خصوص پایبندی به مصوبات کمیسیون متبوع خود را مبنی قرار داد تا بر همان اساس مسائل و مشکلات فارغ التحصیلان پیگیری و حل شود.

خضریان در ادامه گفت: مقرر شد افرادی که صلاحیت عمومی و علمی آنها پیش از این بر مبنی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه 208 مورخ 97/2/4 هیئت عالی جذب تایید شده، مشکلاتشان بر طرف و وزارت علوم در اسرع وقت نسبت به جذب آنها اقدام کند.

این نماینده مردم در مجلس افزود: همچنین مقرر شد وزارت علوم ظرف مدت کمتر از یک هفته گزارش آخرین وضعیت بورسیه‌ها و فارغ التحصیلان و همچنین آخرین وضعیت جذب هر 3620 نفر را به صورت کامل به کمیسیون اصل 90 ارائه کنند تا مشکلات آنها طبق مصوبه این کمیسیون پیگیری شود.

 وی بیان کرد: در این جلسه مقرر شد کمیسیون اصل 90 کارگروه ویژه‌ای متشکل از نمایندگان وزارت علوم، نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی و هیئت عالی جذب و نماینده‌های شکات به منظور بررسی وضعیت جذب فارغ التحصیلان تشکیل دهد. بنابراین کارگروه مذکور براساس فهرست آخرین وضعیت دانشجویان و فارغ التحصیلان بورسیه، مشکلات تمامی آنها را مورد بررسی قرار داده و ضمن تطبیق با قوانین شورای عالی انقلاب فرهنگی برای حل مشکلاتشان تلاش می‌کند.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس بیان کرد: همچنین مقرر شد وزارت علوم پیشنهادهای خود را به صورت مکتوب در راستای اعاده حیثیت فارغ التحصیلان بورسیه و نخبه‌های دانشگاهی به کمیسیون اصل 90 ارائه کرده تا مورد بررسی قرار بگیرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: