به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، «محمداسلامی»، وزیر راه و شهرسازی، در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره ودیعه مسکن در جمع خبرنگاران گفت: در ارتباط با موضوع ودیعه مسکن، با توجه به بررسی که انجام شده و پالایشی که صورت گرفته، واجدین شرایط را به بانک ها معرفی کردیم. همه شعب بانکی که در فهرست هستند دارای شناسه برای ورود و رمز عبور هستند که بتوانند از سامانه افراد واجد شرایط برایشان پرونده تشکیل دهند و وام را به آنها، پرداخت کنیم. تا شب گذشته 318 نفر وامشان را دریافت کردند و با توجه به جلسه ای که داشتیم و برنامه ریزی که شده، این موضوع شتاب می گیرد و به سرعت مردم می‌توانند، وام های تخصیص یافته را دریافت کنند.

او بیان کرد: تقریبا از هفته گذشته، شروع کار بانک‌ها برای پرداخت ودیعه مسکن بود که بسیار آرام شروع کردند. من با رییس بانک مرکزی که روز گذشته صحبت کردم، گفتند که کمی حوصله کنید شتاب می‌گیرد و به جمع گسترده‌تری، وام پرداخت می شود. فعلا هیچ مانعی نیست و هیچ ابهامی وجود ندارد. خواهش من این است که بانک ها به عملکرد خود سرعت بدهند و شعب آنها، تعداد بیشتری را روزانه وام بدهند تا مردم از انتظار خارج شوند.

اسلامی تاکید کرد: منابع ما یک سقف مشخصی دارد؛ ما سه کار را انجام دادیم اولا سازمان های حمایتی را جدا کردیم و آنها مستقل کار را انجام می دهند اولویت دیگری که وجود داشت بحث جامعه کارگری و خانم های سرپرست خانوار بود که آنها هم لیست شان را جدا کردیم و جداگانه به آنها پرداخت، صورت می گیرد. نوبت سوم کسانی هستند که کمتر از 5 خانوار هستند که آنها را گذاشتیم در لیست دوم تا منابع برسد.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال این پرداخت ها تا چه زمانی ادامه دارد، گفت: این پرداخت ها تا زمانی که پرداخت ها کامل شود ادامه دارد. فقط مشکل ما زمان است که انشاالله بانک ها بتوانند، راندمانشان را بالا ببرند و پرداخت ها صورت گیرد. امروز تلفنی با همه مدیران عامل بانک هایی که سهم بیشتری دارند، صحبت کردم و همه قول دادند که به کار سرعت دهند.

خبرنگار: محبوبه رستمی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: