به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا به نقل از شبکه خبری المیادین، عبدالملک الحوثی روز دوشنبه به مناسبت ششمین سالگرد انقلاب ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۴ (۳۰ شهریور ۱۳۹۳)، گفت: آمریکایی‌ها به یمن به دلیل موقعیت راهبردی و ثروت‌های ملی‌اش چشم دوخته‌اند. آنها می‌دانند که آزادی مردم یمن نقش مهمی برای جایگاه این کشور در میان امت اسلامی دارد. به همین جهت مردم یمن هرگز راضی نمی‌شوند که آزادی و استقلال‌شان مصادره شود.

وی افزود: مداخله آمریکا در یمن بعد از حادثه ۱۱سپتامبر بیشتر شده و هدف از آن، تنها تحقق اهداف استعماری است.

الحوثی بیان کرد: سفیر آمریکا به دنبال ساخت پایگاه‌های نظامی بیشتر در اطراف صنعا و سایر مناطق است.  

رهبر انصار الله اظهار کرد: دولت صنعا امروز تسلطی بر نفت ملی و گذرگاه‌های زمینی و هوایی و کشتی‌های حامل فرآورده‌های نفتی ندارد. وضع وخیم معیشتی امروز یمن نتیجه تجاوز ائتلاف سعودی و محاصره یمن است. ائتلاف سعودی با توطئه‌چینی علیه بانک مرکزی یمن تلاش کرد که ارز ملی را در مقابل دلار تضعیف کند.

وی همچنین از وجود هماهنگی مخفیانه میان مقامات سابق یمنی با اسرائیلی‌ها قبل از انقلاب ۲۱ سپتامبر برای عادی‌سازی روابط خبر داد.

الحوثی درباره تلاش مقامات سابق یمنی برای برقراری روابط دوستانه با صهیونیست، یادآور شد: مسؤولان اسرائیلی به صنعا آمدند و دیدارهایی با مقامات سابق داشتند و توافق‌هایی برای تقویت روابط میان نظام سابق و رژیم صهیونیستی منعقد شده بود.

رهبر انصار الله تصریح کرد: هدف دشمن، اشغال یمن است. بعد از تلاش عربستان برای سیطره بر المهره، برخی پرده از این واقعیت برداشتند. نظام سعودی گاو شیردهی است که آمریکایی‌ها سعی دارند هزینه سیطره‌ خود بر یمن را از آن بدوشند.

الحوثی درباره عادی‌سازی روابط برخی کشورهای عربی با اسرائیل گفت: مراسم جشن ترامپ برای اعلام عادی‌سازی با اسرائیل و اقدامات سعودی در این راستا، پرده از واقعیت برای همه مردم منطقه برداشت. همه اقدامات سعودی و امارات و متحدان آنها در منطقه تنها در راستای خدمت به آمریکا و اسرائیل است.

وی ضمن آنکه از مردم یمن و فلسطین خواست که از این توطئه‌ها وحشت به دل راه ندهند، ادامه داد: کسانی که به دنبال عادی‌سازی روابط با اسرائیل رفتند، دشمنی شدید خود را در قبال ملت‌های منطقه نشان دادند. در حالی که همان‌ها در برابر آمریکا و اسرائیل خوار و ذلیل هستند.  

الحوثی اضافه کرد: وظیفه ما به عنوان امت اسلامی مقابله با آمریکا و اسرائیل و ایستادگی در کنار محور مقاومت است؛ واگذاری قدس و حقوق مردم فلسطین به معنای صلح واقعی نیست.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: