به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا،  «تحسین الخفاجی» سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک ارتش عراق به خبرگزاری رسمی این کشور «واع» اطلاعاتی در خصوص حمله راکتی به فرودگاه اربیل ارائه کرد.

طبق این گزارش، تحسین الخفاجی در ارتباط با حمله راکتی به فرودگاه اربیل گفت: «اظهاراتی که درباره دستگیری گروه تروریستی مرتبط با حمله راکتی به استان اربیل با خودروی کیا به عملیات مشترک نسبت داده شد، صحت ندارد».

فرماندهی عملیات مشترک عراق از رسانه‌ها خواست که در نقل اخبار از منابع رسمی دقت بیشتری داشته باشند و از شایعه‌پراکنی خودداری کنند.

روز گذشته، برخی منابع خبری به نقل از فرماندهی عملیات مشترک ارتش عراق گزارش داده بودند که عاملان حمله به فرودگاه اربیل دستگیر شده‌اند.

چهارشنبه شب بود که منابع عراقی گزارش دادند پایگاه نظامیان آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی اربیل هدف حمله راکتی قرار گرفته است.

برخی منابع عراقی گزارش داده بودند، پس از اصابت راکت‌ها، بالگردهای آمریکایی بر فراز منطقه به پرواز درآمدند بطوریکه گفته شد، آمریکایی‌ها در حال انتقال مجروحان هستند؛ با این حال منابع رسمی هنوز این خبر را تأیید نکرده‌اند.

طبق گزارش خبرگزاری رسمی عراق، فرماندهی عملیات مشترک روز گذشته خبر داده بود که یک گروه تروریستی فرودگاه اربیل را هدف حمله راکتی قرار داده‌ است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: