به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «بشار الجعفری»، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد خواستار اعمال فشار به رژیم صهیونیستی برای بازرسی و نظارت بر برنامه و فعالیت‌های هسته‌ای این رژیم شد.

او عصر امروز جمعه در نشست عمومی سازمان ملل گفت: «زرادخانه هسته‌ای، شیمیایی و بیوشیمیایی رژیم صهیونیستی بزرگترین تهدید برای صلح و امنیت در منطقه خاورمیانه است و همچنان یک چالش بزرگ برای سازمان منع اشاعه تسلیحات شیمیایی است».

جعفری گفت: «سوریه بار دیگر از کشورهای عضو سازمان ملل می‌خواهد برای عاری شدن منطقه خاورمیانه از تسلیحات کشتار جمعی و فشار به رژیم صهیونیستی برای تن دادن به نظارت به همه تأسیسات و فعالیت‌های هسته‌ای از سوی آژانس بین‌المللی اتمی تلاش کنند».

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)؛ نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد به شدت استفاده از تسلیحات کشتار جمعی از جمله تسلیحات شیمیایی را از طرف هر کشور و تحت هر شرایطی که باشد محکوم می‌کند و تأکید دارد که سوریه نه از تسلیحات شیمیایی استفاده کرده و نه در آینده استفاده خواهد کرد.

آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی طی جنگ داخلی در سوریه به بهانه‌های واهی استفاده از تسلیحات شیمیایی، تحریم‌هایی علیه دمشق وضع کرده و حتی برخی از مراکز و مناطق نظامی این کشور را هدف حملات موشکی خود قرار داده‌اند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: