به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، سردار سرتیپ حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در نشست علنی امروز (چهارشنبه 30 مهرماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ماه ربیع الاول و هفته گرامیداشت نیروی انتظامی از ریاست مجلس، هیات رئیسه و نمایندگان که فرصت ارائه مطالب را به نیروی انتظامی دادند، تشکر کرد.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای دفاع مقدس، شهدای عرصه نظم و امنیت، شهدای مدافع حرم و روح پرفتوح بنیانگذار انقلاب امام خمینی (ره) و آرزوی سلامتی برای آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) فرماندهی کل قوا از پیام سراسر محبت آمیز مقام معظم رهبری که روز گذشته خطاب به کارکنان نیروی انتظامی ارسال کردند، تشکر کرد.

فرمانده نیروی انتظامی کشور با بیان اینکه این پیام موجب ارتقای روحیه و دمیدن روحی جدید بر کالبد همکاران شد، گفت: امیدواریم با این حمایت ها بیش از گذشته بتوانیم برای نظم و امنیت مردم عزیز تلاش کنیم.

سردار اشتری اضافه کرد: گستره ماموریت های ناجا بر کسی پوشیده نیست و نیروی انتظامی در اقصی نقاط کشور فعال است؛ مرزبانان ما در 8755 کیلومتر مرز مشترک با کشورهای همسایه حضور فعال دارند، همچنین در شهرها، روستاها، جاده ها و هر کجا که مردم ساکن هستند، نیروی انتظامی حضور دارد.

وی با بیان اینکه ماموریت های نیروی انتظامی تعطیل بردار نبوده و به صورت شبانه روزی است، ادامه داد: نیروی انتظامی با داشتن نیروهایی جهادی، مردمی، هوشمند و مقتدر در خدمت امنیت جامعه اسلامی است.

فرمانده ناجا با بیان اینکه 10 هزار مقر ثابت و 30 هزار گشت سیار همزمان در کشور فعال است، تصریح کرد: امنیت امروز مرهون مجاهدت های همه رزمندگان اسلام، شهدای گرانقدر نیروهای مسلح و مجاهدت ها و تلاش های بی وقفه کارکنان خدوم نیروی انتظامی است.

سردار اشتری با بیان اینکه باید امنیت و آرامش که بالاترین سرمایه برای مردم است را حفظ کنیم، افزود: نیروی انتظامی برای استقرار و حفظ امنیت کشور با تمام توان و ظرفیت در میدان بوده و تا پای جان برای امنیت ایستاده است. شهدایی که ماهانه تقدیم می شود، گواه این ادعاست، 13 هزار شهید نیروی انتظامی 20 هزار جانبار و ایثارگر، موید این نکته است.

نیروی انتظامی در سال حدود 70 میلیون خدمت به مردم ارائه می‌دهیم

سردار اشتری گفت: نیروی انتظامی هم در دفاع مقدس و هم بعد از دفاع مقدس همچنان در حال مبارزه با ناامن کنندگان و مخلین نظم و امنیت کشور، نیروهای تروریستی و تمامی کسانی که می خواستند امنیت را به مخاطره بیاندازند بوده و در مقابل آنها ایستاده است. نیروی انتظامی خارج از هیاهوی سیاسی و گرایش به قومیت‌ها و گروه‌های مختلف مشغول ارتقاء نظم و امنیت در جامعه است و به پیروی از فرمان فرمانده کل قوا که آرامش و امنیت مردم خط قرمز نیروهای مسلح و نیروی انتظامی است، با اقتدار توأم با مهربانی، عدالت، هوشمندی و عقلانیت در حال مبارزه و خدمت‌رسانی به مردم است.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه نیروی انتظامی علیرغم اینکه وظیفه ارتقاء و حفظ امنیت و ارتقاء احساس امنیت در کشور را دارد یک نهاد خدمتگزار است، ادامه داد: در سال حدود 70 میلیون خدمت به مردم ارائه می‌دهیم و کمتر نهادی در کشور داریم که مانند نیروی انتظامی ضمن انجام وظایف قانونی، خدمت هم ارائه دهد. امروز رضایتمندی مردم و فرمانده کل قوا به همین جهت است که کارکنان خدوم نیروی انتظامی شبانه‌روز در حال خدمت هستند.

وی با تأکید بر اینکه امنیت بستر تحقق هر هدفی است که در کشور می‌خواهیم به آن برسیم، تصریح کرد: اگر امنیت نباشد ما در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به موفقیت نخواهیم رسید از این رو برای ارتقاء امنیت همه باید تلاش کنند.

سردار اشتری ضمن آرزوی شفا برای بیماران مبتلا به کرونا و طلب مغفرت برای جانباختگان ناشی از این ویروس افزود: با توجه به گره خوردن دو مسئله امنیت و سلامت، در شرایط فعلی شعار هفته نیروی انتظامی با هم برای امنیت و سلامت است، در این مقطع حساس کشور و با توجه به شیوع کرونا که مدتی است مردم را گرفتار خودش کرده، نیروی انتظامی از همان ابتدا در کنار مدیران بهداشت و درمان بود و از همان روز اول اقدامات خودش را شروع کرده و تمامی امکانات را در اختیار بیماران قرار داده است.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اقدامات خود برای برخورد با محتکرین اقلام بهداشتی گفت: در مبارزه با محتکرین و افراد سودجو که از این شرایط به وجود آمده ناشی از کرونا سوء استفاده کرده و اقلام مورد  نیاز مردم را احتکار کردند، قاطعانه برخورد کرده و ده‌ها میلیون ماسک و اقلام مورد نیاز مردم برای پیشگیری از کرونا را کشف کردیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: