به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، «علی ربیعی» سخنگوی دولت درنشست خبری خود ضمن تبریک "هفته وحدت" گفت:  در آستانه هفته وحدت قرار داریم و اواخر این هفته متقارن با شروع هفته وحدت شده است. ابتکار هفته وحدت از دل یک اختلاف ساده تقویمی در خصوص میلاد نور زاده شد. نفس ابتکار هفته وحدت، نمادی است که نشان می‌دهد این امت در کلیت محمدی خود می‌تواند اختلاف‌ها و آشفتگی‌ها را تبدیل به نقطه قوت کند.

او ادامه داد: انقلاب اسلامی پس از آن ممکن شد و در افق رویت پذیر جامعه اسلامی قرار گرفت که پیشگامان روشنگری دینی از علامه نایینی تا اقبال لاهوری و شهید مطهری و شریعتی و دیگر بزرگان موفق شدند یک نوع اتصال و پیوند میان هویت ملی و هویت امت بوجود آورند.

سخنگوی دولت گفتنمی‌توان از وحدت سخن گفت و از علامه اقبال لاهوری سخن نگفت که جغرافیای وحدت را به گفتار شاعرانه خود در آورد: «هر ذره این خاک گره خورده نگاهی است / از هند و سمرقند و از عراق و همدان خیز»، اقبال از لاله زار کشمیرِ دلش، شاهراهی به شیراز و حجاز گشود و کل این حوزه تمدن اسلامی را به شکل یک واحد به هم پیوسته، به گفتمان بدیع خود درآورد.

ربیعی بیان کرد: از این منظر وحدت در سطح منطقه‌ای نیز اهمیت مضاعف دارد و بدان معناست که ما در مقام باشندگان این جغرافیای وسیع اسلام باید نگرانی‌های مشروع امنیتی یکدیگر را به رسمیت بشناسیم. هفته وحدت به این اعتبار، باید تبدیل به یک فرصت جهت اندیشیدن به موضوع صلح سازی در گستره همسایگانی و منطقه‌ای شود.

او گفت: ما همیشه از نفوذ تفرقه افکنانه قدرت‌های برون منطقه‌ای در منطقه سخن گفته‌ایم اما باید توجه داشت که بستن راه نفوذ قدرت‌های جنگ افروز و تفرقه افکن در پیکره امت، فقط با شعار وحدت ممکن نخواهد شد. ما باید مکانیزم‌های حل و فصل اختلاف همسایگانی را نیز در سطح مناسبات منطقه‌ای ایجاد کنیم. توانمندسازی سازمان همکاری در منطقه یکی از این مکانیزها می‌تواند باشد که تقویت وحدت امت اسلامی در منطقه و جهان را به همراه خواهد داشت.

سخنگوی دولت مطرح کرد: از سوی دیگر هفته وحدت فرصتی است تا مقوم‌های وحدت ساز داخلی خود و الزاماتی را که همگان باید برای حفظ وحدت به آن پایبند باشیم، مرور کنیم. امروز در داخل کشور، همان گونه که رهبر انقلاب نیز در دیدار با اعضای ستاد ملی کرونامطرح کردند، نیازمند شناخت عمیق از مهمترین مسائل و اقدامات یکپارچه بین ملت و حاکمیت هستیم.

ربیعی خاطرنشان کرد: همچنین بخشی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در تقارن با هفته وحدت، معنابخش مسیر پیش روی قوا، انسجام ملی و پشتوانه پشت سر گذاشتن بحران‌هایی است که کشور در این مقطع با آن مواجه است.

او بیان کرد: در هفته‌های اخیر شاهد هجمه‌های ناجوانمردانه زیادی به دولت بودیم. اگر این رویه ناصواب ادامه داشت و به جامعه تسری می‌یافت، قطعاً آسیب‌های جبران‌ناپذیر تحمیل می‌کرد، آسیب‌هایی که فکر می‌کنم وحدت و یکپارچگی کشور را نشانه گرفته بود و اگر با هشدار صریح رهبر انقلاب متوقف نمی‌شد، تضعیف ما را در مسائل جهانی و منطقه موجب می‌شد و نهایتاً باعث انشقاق ملی نیز می‌شد.

سخنگوی دولت گفت: همان طور که رهبر انقلاب فرمودند باید بین نقد و اهانت تفکیک قائل بود. نقد بخشی از ادب جمهوریت است، اهانت و هتک حرمت نیز ناقض ادب اسلامی است و رهبری با درکی عمیق از این دو مولفه، نسبت به نارسایی که در حال شکل‌گیری بود، هشدار دادند. نارسایی که اخلاق سیاسی و انسجام ملی را نشانه گرفته بود.

ربیعی گفت: از مقام معظم رهبری به خاطر روشنگری‌های مبتنی بر بینش اسلامی و منطق حکمرانی که همواره رهنمون داشته‌اند؛ سپاسگزارم. دولت نیز همچون گذشته خود را مقید و موظف به تبعیت از رهنمودهای ایشان دانسته و امیدواریم توجه به رهنمون‌های اخیر ایشان در شرایط فعلی کشور، مورد اهتمام همه ارکان و گروه‌ها قرار بگیرد. تصمیماتی که در ستاد ملی کرونا که با حضور مقام معظم رهبری اتخاذ شد ما را وارد مرحله جدیدی کرده است. تاثیر گذاری کرونا بر عرصه‌های سلامت، اقتصاد و جامعه و حتی امنیت هر روز ابعاد جدیدی یافته و در حال گسترش است.

سخنگوی دولت گفت: تصور آنکه کرونا در چند ماه به پایان خواهد رسید، امروز به یک خوش خیالی خطرناک می‌ماند. برخی حتی چشم انداز ۳ ساله برای دستیابی و امنیتی عمومی را مطرح می‌کردند و برخی کرونا را ویروس ماندگار مانند آنفولانزا برای آن به کار بردند. لذا ما با خصوصیات بحرانی با طول زمان زیاد و اثر شدید و ریسک بالا و پرمخاطره روبرو هستیم. جهش ویروس غیرقابل پیش بینی است.

ربیعی مطرح کرد: امروز اگر ما تا دیروز با دو متغیر جان - سلامت و جان - معیشت روبرو بودیم امروز ابعاد روانی و اجتماعی و امنیت اجتماعی به آن افزوده شده است. بنابراین ما نیازمند حکمرانی مبتنی بر کرونا هستیم. ما به سطح بالایی از نظم ساختاری و نظم اجتماعی و نهادینه شدن رفتارهای مبتنی بر مقابله با کرونا هستیم.

او ادامه داد: بی توجهی و عدم همراهی با پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی بنابر تحقیق صورت گرفته و همچنین تغییرات جهشی در ویروس که ضریب ابتلا را از ۱.۳ به ۱.۹ رسیده است باعث افزایش ابتلا به آن شده است. البته در دنیا هم وضعیت مشابهی را داریم. برخی از کارشناسان ما معتقدند ویروسی که از چین تسری پیدا کرد با ویروسی که از غرب و اروپا است متفاوت‌تر است.

سخنگوی دولت گفت: دولت در یک مرحله فقط ۶۰ میلیارد تومان به بحث مطالعات و تحقیقات علمی در حوزه بهداشت و درمان تخصیص داده است. خوشبختانه مقالات علمی زیادی از سوی ایرانیان در جهان منتشر شده است. ما با طرح‌های تحقیقاتی سازمانی بهداشت جهانی مشارکت داریم.

ربیعی تاکید کرد: باز هم آخرین بررسی سازمان بهداشتی این است که هیچیک از داروها تاثیر چندانی ندارد و راهی جز بهداشت و پیشگیری نداریم. ما امروز نیازمند برنامه ریزی حداقل برای یک سال آینده هستیم. مطالعات نشان می‌دهد عامل جمعیت در سنین بالا، دیابت، فشار خون، چاقی، بیماری‌های قلبی و عروقی در ایران منجر به افزایش تعداد مرگ و میر شده است.دولت اقدامات خود را برای تولیدات مورد نیاز ادامه داده است. از همین تریبون از انتظار برای تولید یک میلیون هم صحبت شد اما امروز روزانه ۲۱ میلیون عدد ماسک تولید می‌کنیم و تجهیز و اضافه کردن تخت‌های بیمارستانی را هم در دست اقدام داریم.

سخنگوی دولت تاکید کرد: توجه دولت به فضای مجازی و دولت الکترونیک در این ایام به ما کمک کرد. سرعت بخشیدن به دولت الکترونیک یکی از اقدامات زیرساختی برای مقابله با گسترش ویروس است. کمک به زندگی اقشار آسیب دیده از کرونا از موضوعات مهمی است که این روزها در دستور کار دولت قرار دارد. و در بخش سوالات به آن خواهم پرداخت. اما رسیدگی به افرادی که مشاغل آزاد داشتند و مشمول هیچ بیمه‌ای نبودند شناسایی این افراد توسط وزارت رفاه صورت گرفته و در یک مرحله هم به ۳ میلیون از این افراد بسته غذایی تخصیص یافت و چگونگی کمک به آنها در دستور کار قرار دارد.

ربیعی گفت: به هرحال باید زنجیره شیوع شکسته شود. مبدا شکستن زنجیره راه اصلی مقابله با شیوع است. بیماران قطعی با انضباط بیشتری مورد نظر قرار خواهند گرفت و قزنطینه برای آنها اجباری است. اطرافیان و افراد مورد تماس نیز باید مورد آزمایش قرار گیرند.تصمیماتی در زمینه تعطیلی‌های ناگریز برای شکستن زنجیره اتخاذ شد و همراه با کنترل مراکز دنبال خواهد شد و در صورت لزوم در مورد تداوم زمانی و گسترده کردن طبقه بندی ها تصمیم گیری جدید خواهد شد.

ربیعی در پاسخ به این سوال که اگر بایدن پیروز انتخابات باشد و آمریکا به برجام برگردد، آیا ایران توافقات را دنبال می کند و انتظارات ایران از دولت آمریکا چگونه است، گفت: شرایط ما برای انجام کامل تعهدات در برجام روشن است. سیاست ما از اول روشن بوده و با خروج ترامپ از برجام خارج نشدیم. همان زمان هم به اروپا فرصت دادیم و گفتیم به تعهدات، پایبند هستیم. امروز هم اعلام کردیم که کاهش تعهدات ایران در واکنش و پاسخ متناسب به خروج آمریکا از برجام و ممانعت او از تعهد سایر کشورها بوده است. کاهش تعهدات ایران برگشت پذیر است و به محض انجام تعهدات توسط سایر کشورها بلافاصله به تعهدات باز می گردیم. فرقی ندارد که چه کسی، در ایالات متحده رییس جمهور شود و برای ما تفاوت ندارد که کدام رییس جمهور، تصمیم به بازگشت به برجام بگیرد هرکدام که این کار را انجام دهند، مطابق اصول خود عمل کرده و از او استقبال می کنیم. آمریکا باید آماده پاسخگویی به خسارت هایی باشد که به ایران، تحمیل کرده است.

او در مورد ارزهای بلوکه شده ایران گفت: در این زمینه چندین بار اعلام موضع کرده ایم، ده ها میلیارد ارز در کشورها داریم که بانک مرکزی و وزارت خارجه تلاش خود را انجام‌ می دهند و تاکنون هم تعدادی از این کشورها به شکل تهاتر و یا به اشکال دیگر، ارزها را بازگرداند. ارزها دو نوع است اول اینکه بخش از دارایی ها را به عنوان پشتوانه پولی مان قرار دادیم مثل چین و بخشی هم ارزهایی است که برای مخارج روزانه، به آنها نیاز داریم‌.

سخنگوی دولت تاکید کرد: وقتی طرحی بدون هماهنگی با ارکان کارشناسی دولت باشد با سختی و دشواری در اجرا رو به رو می‌شود، هر تصمیم این چنینی باید با همکاری و هماهنگی دولت پیش برود. از هر کار و فرصتی که وضع مردم را بهبود دهد، استقبال می کنیم اما باید این طرح ها، بار اضافه بر مردم نگذارد و زندگی مردم را تلخ تر و سخت تر نکند. ابتدا گفتند از تبصره ۱۴تامین هزینه شود که خود تبصره۱۴کسری دارد و باید ۴۰هزار میلیارد اجازه فروش اوراق بگیریم تا هزینه معیشتی ها را پرداخت کنیم. بعد گفتند از تراکنش های بانکی پول برداریم، همین مانده که مردم پولشان را از بانک بیرون بکشند. گفتند گمرک که در این صورت۱۲۰درصد افزایش کالا را شاهد بودیم بنابراین این هم کنار گذاشته شد. برخی گفتند پولی که به تامین اجتماعی دادیم و همسان سازی کردیم بخشی از این را برداریم این هم جای ایراد است، دولت به دنبال افزایش حقوق ها است. اخیرا گفتند ۳۰هزار میلیارد دولت اموال به برخی نهادها بفروشد که نمی دانیم، چگونه امکان دارد. دولت با این طرح مخالف است و مخالفت دولت را اعلام می کنم. هر کمکی به مردم باید از راه کارشناسی و به هم نخوردن راه بودجه صورت گیرد. دولت از هر فرصتی برای ترمیم دریافتی ها و افزایش خرید مردم استقبال می کند. در آستانه ارائه بودجه ۱۴۰۰هستیم. سال ۹۹تصمیم به همسان سازی حقوق گرفته و عمل شد و دهک های پایین تقویت شدند.  

سخنگوی دولت در رابطه با تامین یکسری منابع برای حمایت افراد در کرونا و راهکار دولت برای تامین این منابع چیست، گفت: کرونا تمام اقتصاد جهان را تحت تاثیر قرار داد و این تاثیر برای ما مضاعف بود. ۸۰ درصد جهان متاثر از این شرایط بودند. ما به منابع مالی خود دسترسی نداشتیم و کرونا هم آمد. در مطالعات اولیه احساس کردیم حدود ۶ میلیون شغل در ایران مورد تهدید قرار گرفت، از این میزان ۳.۵ میلیون در مشاغل رسمی و ۳.۵ میلیون در مشاغل غیر رسمی بود.

ربیعی ادامه داد: دو سیاست تثبیت شغل و کمک به معیشت آسیب دیدگان ناشی از بیکاری کرونا را پیش‌بینی کردیم. بالغ بر ۱۴ میلیارد تسهیلات در نظر گرفته شد و حدود ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار شغل را تحت پوشش قرار می‌داد. ۸۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند که تحت پوشش بیمه بیکاری قرار گیرند و بالای یک میلیون نفر را تخت پوشش این بیمه قرار دادیم. در موج دوم ثبت نام ۱۶۹ هزار نفر برای ثبت نام جدید اقدام کردند که نشان می‌دهد برخی به بازار کار برگشتند.در مورد مشاغل روزمزد هیچ گونه بیمه‌ای نبود که بسته غذایی برایشان تخصیص داده شد. اعطای وام را در نظر گرفتیم. مسأله دیگر این بود که علاوه بر اینها ۳ میلیون بیکار داشتیم. در مجموع اینها نگرانی‌های ماست که باید دنبال کنیم. تاکید مقام معظم رهبری بر گروهی از شاغلین غیررسمی بود. در مرحله اول از محل یک میلیارد دلار به سازمان تامین اجتماعی کمک کردیم. شناسایی افراد برای ما مهم بود. اینکه بتوانیم بنگاه‌های تعطیل شده را برگردانیم یک سیاست دیگر است.

او در رابطه با قرار گرفتن ایران در لیست سیاه اف ای تی اف گفت: علیرغم همه هشدارهایی که دولت در خصوص بوجود آمدن مشکلات قابل پیش بینی در حوزه مالی در صورت عدم تصویب لوایح اف‌ ای تی اف داد، لوایح مورد تصویب قرار نگرفت و مشکلاتی در مراودات اقتصادی و مالی با دنیا حتی با کشورهای دوست همچون روسیه و چین بوجود آمده است. مدتی است که بانک اچ اس بی سی مواجهه با درخواست گشایش حساب ایرانیان، امتناع می کند. برخی مدیران بانکی در آلمان نیز با استناد به قوانین مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم ریسک همکاری با اتباع ایران را افزایش داده اند و خواستار بستن، برخی حساب ها شده اند. رفتار تبعیض آمیز در ارائه خدمات مالی به ایرانیان با توسل به ابزار و فشار اف ای تی اف به هیچ وجه قابل توجیه نیست لیکن نمی توان آثار علمی این مشکل تراشی ها را در زندگی روزمره اتباع کشورمان، نادیده گرفت. همپوشانی وارد شدن ایران به لیست سیاه آف ای تی اف و شرارت های آمریکا در اعمال تحریم هاT کاملاً به سود رژیم ترامپ تمام شده و آمریکا تلاش دارد که با مقصر جلوه دادن ایران در عدم پذیرش استانداردهای اف‌ ای تی اف از زیر بار مسئولیت و فشار مضاعف بر مردم ایران، شانه خالی کند. سیاست فشار حداکثری آمریکا علت اصلی و اولیه بروز مشکلات فعلی نظام مالی کشورمان محسوب می شود. با فرض بقای تحریم ها حتی با پیاده سازی استانداردهای مذکور، نمی توان گشایش بزرگی در بخش پولی و بانکی متعارف کشور متصور بود. در این شرایط محدودیت های اعمالی اف ای تی اف بر پیچیدگی اوضاع اضافه می کند. عدم پذیرش استانداردهای اف ای تی اف دستاویزی برای سرپوش گذاشتن بر جنایات تحریمی آمریکا، فراهم کرده است.

او در پاسخ به سوال خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا مبنی بر اینکه جلسه ستاد ملی کرونا که در حضور رهبری برگزار شد، در تشریح مصوبات جلسه بیان کردید قرارگاه عملیاتی ستاد ملی کرونا تعیین می شود در این رابطه توضیحاتی بفرمایید که چرا این قرارگاه راه اندازی می شود و چه سازوکاری دارد و آیا از کابینه دولت مسئولیت این قرارگاه را به عهده می گیرند یا سایر نهاد ها و ارگان ها، گفت: نوع کار کمیته ها بیشتر شده است. کمیته سلامت و تحقیقات علمی ابعاد جدیدی پیدا کرده، کمیته امنیتی و اجتماعی الزامات و تصمیمات جدیدی را پیدا کرده و نیازمند سختگیری و قواعد انضباطی هستیم. کمیته و کارگروه و ساختار جدید در دل ستاد ملی برای اثر بخشی دولت الکترونیک سامان می یابد. در چنین وضعیتی معمولا دستگاه های اجرایی اولویت اصلی را عرصه های مرتبط با خود می دانند. مطالعات اجتماعی کرونا یکی از الزامات این روزها است که آثار  آن بر زندگی اجتماعی مردم روز به روز عمیق تر می‌شود. مقام معظم رهبری هم با توجه به ضرورت ها و شرایط مورد نیاز و پیگیری مصوبات و اجرایی شدن آنها، تشکیل یک قرارگاه عملیاتی در دل ستاد ملی کرونا را مطرح کردند. رییس جمهور بزودی فردی را به عنوان مسئول قرارگاه تعیین می کند زیرا بیشتر تصمیمات در حوزه اقتصادی اجتماعی انتظامی و محدود سازی و سلامت و رعایت پروتکل ها است؛ فردی توسط رییس جمهور انتخاب می شود که بتواند با اختیار کامل هماهنگی ها را به انجام رساند.

ربیعی در رابطه با کمیته دولت که زیر نظر معاون اول رییس جمهور موسوم به کمیته «رونق تولید» تشکیل شده است، گفت: کارگروه مطابق مطالبه و دستور مقام معظم رهبری تشکیل شد و تایید سران قوا را هم دارد. دو نفر از دو قوه دیگر در این کارگروه حضور دارند. کارگروه تصمیمات بسیار خوبی اتخاذ کرده و اگر لازم باشد، برای بخش خصوصی واقعی تصمیم‌گیری می کند. برای مثال ۲۰ میلیارد برای بخش مسکن همین کارگروه تصویب کرد. در مورد اخذ مجوزها و استعلام ها، تصمیمات مهمی گرفته شده و این کارگروه متشکل از نمایندگان سه قوه است. حرف این است که ابطال خصوصی سازی قانون می‌خواهد و یک شورا دارد. از جمله کارهای مهم آقای جهانگیری تشکیل این کارگروه بوده که با حضور سه قوه دنبال می‌شود. بیان این موارد کشور را دچار هرج و مرج می‌کند. آنچه در جلسه کمیته رونق تولید مطرح شده  این بوده که همه افراد و دستگاه های مختلف از چند منظر در مورد خصوصی سازی صحت و عدم صحت آن اظهار نظر کنند. تعدادی از نمایندگان مجلس به یکی از این محیط ها رفته و در جمع اظهار نظر کردند، این وضعیت کشورداری نیست. خصوصی سازی روال خاص خود را دارد، واگذاری آن با حضور نهادهای مختلف از جمله نهادهای مدنی همانند اتاق بازرگانی و... تصمیم‌گیری می شود و هر گونه ابطال هم باید بر اساس شورای حل اختلاف، صورت گیرد. اصرار دولت تنها اجرا قانون است و به هیچ عنوان در صورتی که ابطال طبق قانون باشد، از آن جلوگیری نمی شود.

او در ارتباط با آخرین وضعیت تخت های بیمارستانی در مبارزه با کرونا گفت: دو برابر بیش تر از قبل ذولت یازدهم تخت و سیستم پزشکی به بیمارستان ها اضافه کردیم. علاوه بر آن تخت های کهنه را هم بازساری کردیم که در دوران مبارزه با کرونا این زیر ساخت به کار ما آمد. البته هنوز نسبت هر تخت به هزار نفر، در کشور باید افزایش پیدا کند. اما از زمان کرونا ۲ هزار تخت ای سی یو به ظرفیت بیمارستان اضافه کردیم . ۱۰ هزار تخت هم تا پایان امسال اضافه می شود. تا زمانی که بیمارستان های تجهیز شده وجود دارد به علت حضور کادر درمان و اجرایی مجرب تلاش می شود به بیمارستان ها تخت اضافه شود واز بیمارستان‌های صحرایی استفاده نمی شود مگر آنکه با کمبود جا برای تخت در بیمارستان‌ها رو به رو شویم. البته با مدیریت خوبی که وزارت بهداشت انجام داده فعلا مشکلی نداریم.

او در رابطه با تحریم‌های جدید آمریکا و سیاست فشار حداکثری این دولت بر ایران گفت: این نه تنها اعترافی آشکار به پایان تحریم‌ها بلکه اقرار به شکست سیاست فشار حداکثری در به زانو انداختن ملت ایران هم هست. ارزیابی اشتباه دولت آمریکا در بزرگنمایی توان خود برای اعمال فشار بر ایران از یک طرف و دستکم گرفتن اراده و استواری ایران برای مقاومت در برابر قلدری و زورگویی از طرف دیگر، امروز رهبران آمریکا را در مخصمه ای خودساخته گرفتار کرده است.

او ادامه داد: اکنون زمان آن رسیده که دولت آمریکا تکبر و لجاجت را کنار بگذارد و درصدد جبران خطاهای گذشته برآید. آمریکا نمی تواند این واقعیت را تغییر دهد که حداکثر فشار ممکن به ملت ایران نتیجه ای جز جنایت علیه بشریت، قانون شکنی در مقیاسی بی‌سابقه در دوران مدرن و بی‌اعتبار کردن آمریکا در جهان نداشته و باید اطمینان داشته باشد که ادامه این مسیر نیز هیچ نتیجه بهتری نخواهد داد.ما مانند هر ملت برآمده از تمدنی غنی که درس های تاریخ را به خوبی آموخته است، قصدی برای زانو زدن در برابر هیچ حد و اندازه ای از زورگویی نداریم؛ امیدواریم رژیم آمریکا هم درس های خود را از تاریخ بیاموزد و در نهایت آنگونه رفتار کند که در شأن ملت آمریکاست.

او درباره ادعای دخالت ایران در انتخابات آمریکا مطرح کرد: البته تصمیم گرفته شد وزارت امور خارجه کشورمان به دنبال ادعاهای بی‌اساس مطرح شده سفیر فرانسه را احضار کند و تذکر لازم را به او بدهد که انجام شد. هیچ انگیزه‌ای برای دخالت در امور داخلی کشورها من‌جمله آمریکا نداریم و معتقدیم مردم باید براساس اراده خود سرنوشت کشور خود را انتخاب کنند. چگونه ایران می‌تواند دخالت کند؟ برای ما اهمیتی ندارد چه کسی رئیس‌جمهور می‌شود، مهم برای ما برگشتن حق از بین رفته مردم ایران است. دولت آمریکا به دلیل اینکه دخالت می‌کند و پول خرج می کند مطالبی را مطرح می کند اما کسی چنین دروغی را باور نخواهد کرد.

سخنگوی دولت در رابطه با اینکه چرا دولت به دنبال قرنطینه کامل خصوصاً در تهران نمی‌رود؟ گفت: تعطیلی طولانی مدت در هیچ کشوری به صورت سراسری انجام نگرفته مقابله با کرونا عرصه‌های مختلفی دارد. اقتصاد،زندگی مردم، امنیت از این موارد هستند. سیاست ما این است منحنی اقتصاد سیاست امنیت اجتماعی در نقطه مناسبی قرار گیرند. سیاست‌های قرنطینه‌ای را به گونه‌ای تایید خواهیم کرد که مانند استفاده از ماسک و تست‌های روزانه در کنار هم نتیجه بهتری داشته باشند. احیانا در مورد مشاغل دو، سه و چهار تغییراتی ایجاد شود. این توازن با نظر وزارت بهداشت با اولویت بحث سلامت دنبال خواهد شد.

او در رابطه با بازار سرمایه و نقش قالیباف گفت: آقای قالیباف با انتخاب اکثریت انتخاب شدند. بورس همواره از نگرانی‌های ماست و دولت به دنبال حمایت از بورس است. بورس حساب بانکی نیست بلکه میان مدت و دراز مدت بورس شاخص روبه رشدی بوده است اما وقتی با جهش مواجه می‌شود با افت طبیعی هم روبرو می‌شود. بخشی هم دلایل روانی دارد. ما عمل واحدی داریم و تغییر مدیر و رئیس نقشی ندارد.

 

خبرنگار: علی ربیعی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: