به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا؛شبکه سی ان ان، کمپین ترامپ در بیانیه ای اعلام کرد که آنان بلافاصله خواهان بازشماری آرا در ایالت چرخشی ویسکانسین هستند.

درخواست کمپین انتخاباتی ترامپ در حالی مطرح می شود که طبق قوانین ویسکانسین، یک کمپین انتخاباتی نمی تواند برای بازشماری مجدد درخواست کند تا زمانی که کمیسیون انتخابات ویسکانسین هیات انتخابات شمارش آرا را کامل کند.

بیل استیپن مدیر کمپین انتخاباتی ترامپ افزود: با وجود نظرسنجی های مضحک که به عنوان یک تاکتیک سرکوب رای دهندگان استفاده می شود، ویسکانسین همیشه در یک نزاع چالشی قرار داشته است.

استیپن تاکید کرد که گزارش هایی از بی نظمی در چندین شهر ویسکانسین گزارش شده است که شک و تردیدهای جدی در مورد صحت نتایج را ایجاد می کند. رئیس جمهور در مورد درخواست تجدید شمارش آرا در جریان است و ما بلافاصله این کار را خواهیم کرد.

 

طبق گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، تا کنون بایدن نامزد دموکرات ها توانسته با یک میلیون و ۶۳۰ هزار و ۳۹۶ رای ۴۹.۶ درصد از آرای ویسکانسین را به خود اختصاص دهد، این در حالی است که ترامپ تا کنون توانسته یک میلیون و ۶۰۹ هزار و ۸۷۹ رای معادل ۴۸.۹ درصد از آرای ویسکانسین را بدست آورد.

 

تایج نهایی در ایالت های میشیگان، ویسکانسین، جرجیا، کارولینای شمالی، پنسیلوانیا، نوادا و آلاسکا هنوز اعلام نشده است و رسانه های آمریکایی از به تعویق افتادن اعلام نهایی این نتایج به روز دوم خبر می دهند.

 

ترامپ که تا پیش از این در ایالت های نوادا، ویسکانسین و میشیگان از رقیب دموکرات خود پیشتاز بود، اکنون شاهد چرخش آرا در این سه ایالت به سود بایدن است.

 

تا این لحظه و بنا به گزارش شبکه خبری فاکس نیوز، جو بایدن و دونالد ترامپ هریک تاکنون به ترتیب ۲۳۸ و ۲۱۳ آرای الکترال را به خود اختصاص داده اند و هیچ یک تا این لحظه موفق به کسب حد نصاب ۲۷۰ رای الکترال نشده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: