به گزارش گروه سیاسی برنا، "سو هون" روز پنجشنبه در جلسه پارلمان به نمایندگان مجلس افزود: سیال بودن اوضاع امنیتی در اطراف شبه جزیره کره با توجه به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بیش از هر زمان دیگری افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: دولت «مون جائه این» رییس جمهوری کره جنوبی بر اساس منافع و اصول ملی به منظور خلع سلاح هسته ای کامل کره و صلح دائمی عمل خواهد کرد.

مدیر امنیت ملی دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی افزود که کشورش مایل است در چارچوب ائتلاف آمریکا و کره جنوبی با هر دولتی که در واشنگتن روی کار آید، در راستای خلع تسلیحات اتمی شبه‌جزیره کره و برقراری صلح همکاری کند.

گزارش حاکی است شورای امنیت ملی کره جنوبی قرار است عصر امروز پنجشنبه درباره انتخابات آمریکا و تاثیر پیروزی هر یک از نامزدهای آن بر روابط با سئول تشکیل جلسه دهد.

انتخابات آمریکا از روز سه شنبه به وقت محلی آغاز شده است و شمارش آرا همچنان ادامه دارد.

جوبایدن نامزد دموکراتها تا این لحظه ۲۶۴ رای الکترال را از آن خود کرده و در صورت پیروزی در ایالت نوادا و کسب ۶ رای الکترال این ایالت، جمع آرای الکترال او به ۲۷۰ خواهد رسید و پیروز نهایی انتخابات خواهد شد.

تا این لحظه ۷۵ درصد از آرا در ایالت نوادا شمرده شده که بایدن با کسب ۴۹.۳ درصد در مقابل ترامپ با ۴۸.۷ درصد، در این ایالت سرنوشت ساز، پیش است.​

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: