به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، صبح امروز _ دوشنبه _ "رضا اردکانیان" وزیر نیرو و رئیس کمیسیون همکاری اقتصادی مشترک ایران و قطر برای تحویل پیام رئیس جمهوری اسلامی ایران به امیر قطر با وی دیدار کرد.

در این دیدار که در فضایی دوستانه و سازنده برگزار شد، وزیر نیروی ایران و "تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی" امیر قطر ضمن تاکید بر لزوم تقویت روابط فی‌مابین عنوان کردند که بر اساس تصمیم‌ها و توافقاتی که در سفر سال گذشته امیر قطر به تهران و در جریان دیدار با رئیس جمهوری اسلامی ایران گرفته شده، گام‌های اساسی برای اجرایی کردن این تصمیمات برداشته شود.

دو طرف همچنین تاکید کردند که همکاری‌های منطقه‌ای می‌تواند برای توسعه پایدار و رفاه و امنیت مردم دو کشور نقش اساسی داشته باشد و ایران و قطر به عنوان دو کشور دوست و همسایه، جدای از مناسبات فرامنطقه‌ای لازم است که در منطقه همکاری خود را روز به روز گسترش دهند و الگویی برای دیگر کشورها باشند.

 در این دیدار، امیر قطر ضمن ابلاغ احترام‌ متقابل به رئیس جمهوری اسلامی ایران، برای ملت ایران آرزوی موفقیت و سربلندی کرد.

در این دیدار، مقرر شد بر اساس یادداشت تفاهم کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور، ایران و قطر در تمام زمینه‌های مندرج در اسناد این کمیسیون، همکاری خود را گسترش دهند.

 همچنین در این دیدار، امیر قطر دستورات لازم را به "علی‌الکواری" وزیر صنعت و تجارت قطر و رئیس قطری کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و قطر ابلاغ کرد تا در اسرع وقت، اسناد گسترش همکاری اقتصادی دو کشور نهایی شده و تصمیمات لازم اجرایی شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: