«فریدون مجلسی»، دیپلمات پیشین کشورمان، در رابطه با اهمیت سفر وزیر امور خارجه به پاکستان در راس هیات سیاسی و اقتصادی به خبرنگار سیاسی برنا گفت: پاکستان بزرگترین همسایه ما است و بر ریل توسعه اقتصادی حرکت می کند. روابط اقتصادی ایران و پاکستان قاعدتا سر به میلیاردها دلار می زند. پاکستان تولیدات بسیاری دارد که در بازار ایران مکمل هستند. اما دهه ای است که روابط ایران و پاکستان دستخوش مداخلات آمریکا و عربستان قرار گرفته اما تاثیری بر این روابط ایجاد نشده است، اما پاکستان به بنزین و نفت سیاه ایران احتیاج دارد.

او افزود: رییس جمهور جدید پاکستان در سفری که به ایران داشت تلاش کرد بین ایران و عربستان نوعی آشتی برقرار کند ولی بعدها خود او اظهار ناامیدی کرد. پاکستان یکی از معدود کشورهایی است که بدون نیاز به رابطه بانکی به راحتی با ایران ارتباط تجاری دارد.

مجلسی تاکید کرد: در شرایطی که ارتباطات بین المللی و اقتصادی ایران به حداقل کاهش پیدا کرده است گشوده شدن این راه تجاری که بتوان، معاملات رسمی و قانونی و تجاری انجام داد مهم است، امیدوارم ایران از این طریق خود را از بن‌بست تحریم ها خارج کند و ملت ایران را از این زیان مستمر نجات پیدا کنند. 4

خبرنگار: نسترن فراهانی

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: