به گزارش برنا، گیر. او. پدرسن، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه، که در راس هیاتی برای دیدار با مقامات جمهوری اسلامی ایران به کشورمان سفر کرده است با علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در امور ویژه سیاسی دیدار و پیرامون آخرین تحولات سوریه از جمله کمیته قانون اساسی، کنفرانس آوارگان، ادلب و  شرق فرات گفتگو و تبادل نظر کرد.

خاجی از تلاش های پدرسن در پیگیری راه حل سیاسی بحران سوریه و تداوم برگزاری نشست های کمیته قانون اساسی این کشور حمایت کرد و در ادامه از عدم مشارکت برخی کشورها به ویژه کشورهای غربی در کنفرانس آوارگان و پناهجویان سوری در دمشق انتقاد کرد.  

دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان افزود: کشورهای غربی که ادعای حمایت از مسائل انساندوستانه می کنند، مباحث  بشردوستانه سوریه را گروگان اهداف سیاسی خود کرده اند و  تلاش کردند که مانع برگزاری این کنفرانس شوند.

در این دیدار آخرین وضعیت ادلب مورد بررسی قرار گرفت و طرفین اظهار امیدواری کردند که با اجرای توافقات موجود در ادلب شاهد حفظ آرامش و عدم ازسرگیری درگیری ها باشند.

پدرسن که از مسکو جهت ادامه رایزنیها به تهران سفر کرده در این دیدار آخرین هماهنگیهای بعمل آمده با اعضای کمیته قانون اساسی سوریه در خصوص دستور کار و زمان برگزاری نشستهای آتی کمیته قانون اساسی را برای طرف ایرانی تشریح کرد و در این خصوص از تلاش های ایران در حمایت از روند سیاسی بحران سوریه تشکر و قدردانی کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: