«فدا حسین مالکی»، عضو‌ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در گفت و‌ گو با خبرنگار سیاسی برنا در رابطه با ترور شهید محسن فخری زاده گفت: شهادت دانشمند هسته ای، فخری زاده یک حرکت مذبوحانه از سوی سرویس های سیا و موساد بود، اینها قواعد بین الملل را زیر پا گذاشتند. این اقدام را نمی توان به سفرهای پمپئو و نتانیاهو ربط داد اما این واقعیت را هم نمی‌توان، نادیده گرفت که اینها ضربات سنگین اطلاعاتی و امنیتی از جمهوری اسلامی دیده اند اما اینگونه ترورها، نشات گرفته از بحران فکری در اتاق فکر نتانیاهو است و به دنبال این هستند که تا در پایان دولت ترامپ، او را به یک جنگ تمام عیار در منطقه وادار کنند. 

او ادامه داد: چنین حرکت هایی با هدف برافروختن عصبانیت ایران است تا به گونه ای عمل شود که در منطقه آشوبی را که نتانیاهو به دنبال آن است، اتفاق بیافتد. اما ایران و نیروهای امنیتی کشور که اقتدار آنها در دنیا شناخته شده است، با آرامش بیشتر جریانات را رصد می‌کنند و ضربه سنگینی را به موقع بر اسراییل، وارد می‌کنند. 

فداحسین مالکی گفت: چنین ترورهایی مانند ترور شهید سردار سلیمانی بوده که البته ابعاد هرکدام به نوعی گسترده است، اینها با چنین ترورهایی عواملی را اجیر و با استفاده از پول های باد آورده، عربستان در یک روز تعطیل، دانشمند هسته ای ایران را ترور کردند.

این نماینده مجلس دهم بیان کرد: کمیسیون امنیت ترور شهید محسن فخری زاده را با حضور مسئولان امنیتی و سازمان انرژی اتمی، بررسی می کند. نیروهای امنیتی پاسخ جدی و به موقع را خواهند داد. 3

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: