به گزارش برنا، والودین در ابتدای این گفتگو بر اهمیت روابط پارلمانی فدراتیو روسیه و جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد و گفت: خوشبختانه دیدارها و مذاکرات سطح بالای پارلمانی میان مجالس دو کشور جریان دارد و این روابط سهم مهمی در توسعه و تسهیل مناسبات فی‌مابین داشته است.

وی ضمن تجدید دعوت از قالیباف جهت سفر به مسکو با اشاره به ابتکار وجود کمیسیون عالی مشترک پارلمانی ایران و روسیه گفت: امیدواریم در آینده - با رعایت  شرایط ناشی از همه‌گیری کرونا- شاهد برگزاری سومین نشست کمیسیون عالی مشترک پارلمانی ایران و روسیه باشیم.

رییس دومای دولتی روسیه در پایان روابط ایران و روسیه را ممتاز و استراتژیک توصیف کرد و افزود: پارلمان و دولت روسیه آمادگی دارد که گفتگو و همکاری‌های همه‌جانبه خود با جمهوری اسلامی ایران را پیرامون گسترش مناسبات سیاسی، پارلمانی، اقتصادی، فرهنگی، توریسم و همچنین مسائل مهم منطقه‌ای و بین‌المللی تداوم بخشیده و توسعه دهد.

محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی نیز در ابتدای این تماس تلفنی ضمن تاکید بر مناسبات راهبردی دو کشور گفت: مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد که روابط پارلمانی با روسیه را بیش از پیش ارتقاء بخشد و  پارلمان‌های دو کشور باید نقش خود را در تقویت و تحکیم مناسبات فی‌مابین به خوبی ایفاء کنند.

وی با اشاره به روابط و مشورت‌های نزدیک روسای مجالس و پارلمان‌های دو کشور ابراز امیدواری کرد در زمانی مناسب به روسیه سفر نماید و با مقامات مسکو از نزدیک به تبادل دیدگاه پردازند.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به نقش و جایگاه مهم فدراتیو روسیه و جمهوری اسلامی ایران در و همچنین ظرفیت‌های فراوان موجود در دو کشور، طرفین می‌توانند نقش مشترک بیشتری در زمینه های مختلف ایفاء کنند.

محمدباقر قالیباف در پایان گفت: با توجه به وضعیت کنونی و تحولاتی که در صحنه روابط بین‌الملل و سیاست بین‌الملل در حال وقوع است، ضرورت رایزنی‌های مستمر مقامات دو کشور ‌ و توسعه و تحکیم مناسبات دو جانبه مورد تاکید و توجه جدی ما است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: