به گزارش برنا، به نقل از سپاه نیوز، سردار سرتیپ دوم پاسدار حسن حسن‌زاده  فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ  درباره  خدمات بسیج و سپاه در ایام کرونا و کیفیت اجرای طرح ملی شهید سلیمانی افزود: در زمان موج اول کرونا  درمان و به خصوص پیشگیری محله‌محور در دستور کار قرار گرفت.

فرمانده سپاه تهران بزرگ با تاکید بر اینکه طرح شهید سلیمانی یک طرح ملی است که با مشارکت بین بسیج، سپاه و مجموعه وزارت بهداشت اجرا می‌شود، افزود: در اجرای طرح ملی شهید سلیمانی، سه گروه از تیم‌ها وجود دارد؛ تعدادی از تیم‌های مراقبتی توسط بسیج سازماندهی شده و توسط وزارت بهداشت، آموزش می‌بینند تا ضمن استقرار در مراکز بهداشتی و کمک به کادر درمان، خدماتی را نیز به بیماران ارائه دهند.

سردار حسن زاده با بیان اینکه بالغ بر هزار تیم مراقبتی آموزش‌دیده، در حال خدمت‌رسانی هستند، ادامه داد: گروه دوم، تیم‌های حمایتی هستند که به درب منازل مراجعه می‌کنند و آموزش‌های مورد نیاز تخصصی‌تر را به مردم ارائه می‌دهند؛ این تیم‌ها علاوه بر این آموزش‌ها و توزیع بروشورهای کامل آموزشی که زیر نظر وزارت بهداشت آماده شده‌اند، خدمات دیگری مثل بسته‌های معیشتی و بهداشتی، توزیع غذای گرم و آب میوه بین مراکز بهداشتی و مناطق کم‌برخوردار و نیز توزیع ماسک رایگان را انجام می‌دهند.

سردار حسن‌زاده اضافه کرد: گروه سوم گروه‌های نظارتی هستند که در قالب تیم‌هایی به کمک دستگاه‌های اجرایی مثل وزارت بهداشت می‌آیند و در اماکن عمومی به اجرای کامل پروتکل‌ها و دستورالعمل‌ها کمک می‌کنند.

وی در رابطه با تعداد افراد حاضر در این تیم‌ها نیز گفت: تا به امروز هزار و ۳۱۳ تیم مراقبتی هشت تا ۱۰ نفره، آموزش دیده و فعالیت می‌کنند و ۶ هزار و ۲۸۰ تیم مراقبتی سه نفره هم در حال مراجعه به درب منازل هستند؛ علاوه بر این در بعضی از مساجد، فرهنگسراها و مدارس نیز مراکز جدید بهداشتی ایجاد شده است.

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) در ادامه بیان کرد: طرح شهید سلیمانی یک کار کیفی است و به علت متمرکز نبودن مانند طرح‌های کمک مومنانه نمود ظاهری ندارد؛ اما تا امروز به حدود یک‌سوم منازل تهران بزرگ مراجعه شده و حداقل یک ماه تا ۴۵ روز دیگر این طرح سراسری می‌شود و به هر منزل حداقل یک بار مراجعه خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: