«جلال جلالی‌زاده»، فعال سیاسی اصلاح طلب، درباره نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان  برای انتخابات 1400 به خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت: هر نهادی که مورد قبول همه افراد و اعضای یک گروه باشد، یقینا موفقیت‌آمیز خواهد بود و می‌تواند کارگشا باشد چراکه شورای قبلی دچار یک ناکارآمدی و ناتوانی شده بود و قابلیت پیشرفت هم نداشت. 

او افزود: اگر این نهاد فعلی، بتواند نظر کل اصلاح‌طلبان و شخصیت‌های مستقل به ویژه اقوام و مذاهب را جلب کند موفق خواهد بود.

این نماینده پیشین مجلس با اشاره به وضعیت اصلاح‌طلبان و ناامیدی مردم ادامه داد: متاسفانه هیچ راهی جز حضور در انتخابات ریاست جمهوری برای مشارکت اصلاح‌طلبان باقی نمانده است. شورای نگهبان به عنوان یک مانع اساسی اجازه نداد که اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس، شرکت کنند و این رویه بر انتخابات شوراهای شهر و روستا نیز تاثیرگذار است. در واقع تنها راهی که برای اصلاح‌طلبان باقی مانده است انتخابات ریاست جمهوری است که اگر شورای نگهبان، مانع ورود اصلاح‌طلبان شود به چهره کشور خدشه وارد می شود چراکه انتخابات، بدون رقیب و رقابت با عدم حضور مردم مواجه خواهد شد و کشور به سمت نوعی، ضعیف شدن جمهوریت، حرکت خواهد کرد.   

او در پاسخ به این سوال که آیا اصلاح‌طلبان کاندیدایی دارند که از فیلتر شورای نگهبان عبور کند؟ گفت: یقینا اصلاح‌طلبان می‌توانند کاندیداهای بسیاری را معرفی کنند و شورای نگهبان می‌تواند بر درستی یا نادرستی انتخابات نظارت کند. 4

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: