به گزارش برنا، سید عباس موسوی در ارتباط تصویری با استاندار آذربایجان‌شرقی‌گفت: موانع توسعه روابط، در حال رفع شدن است و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد توسعه ارتباطات موثر و بیشتر دو کشور ایران و آذربایجان باشیم.

 
وی با اشاره به سفر اخیر وزیر خارجه جمهوری آذربایجان به تهران، اظهار کرد: در تمام دیدارها بر روابط خوب و آینده دار دو کشور، تاکید و همچنین در خصوص بازسازی مناطق آزاد شده نیز بحث و گفت و گو شد. مسئولان جمهوری آذربایجان نیز علاقمند به حضور فعال شرکت‌های ایرانی در بازسازی مناطق اشغالی قره باغ هستند.
 
سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان گفت: مذاکرات در خصوص امضای موافقت‌نامه تجارت ترجیحی به مراحل پایانی خود نزدیک شده که به‌زودی سند نهایی آن امضا می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه در حوزه کشاورزی و دامپروزی در مناطق آزاد شده به دلیل آب و هوای مناسب فراهم است، گفت: حدود 24 هزار هکتار جنگل در مناطق آزاد شده باید احیا شود که معتقدیم شرکت‌های کشاورزی و دامپروری جمهوری اسلامی می‌توانند نقش موثری در این زمینه داشته باشند.
 
موسوی ادامه داد: در بخش کشاورزی و کشت فراسرزمینی نیز این آمادگی در مناطق آزاد شده وجود دارد که می‌توان در این زمینه نیز سرمایه گذاری کرد.

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، وی ادامه داد: رییس جمهوری آذربایجان از کشورهای دوست به خصوص ایران برای بازسازی مناطق آزادشده دعوت به مشارکت کرده که این موضوع به صورت مستقیم و غیرمستقیم به ایران اعلام شده است.

در ارتباط تصویری مسئولان و فعالان اقتصادی استان آذربایجان شرقی با سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان، راهکارهای مشارکت سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی استان در بازسازی منطقه قره‌باغ و همچنین توسعه همکاری‌ها و مبادلات اقتصادی ایران با آذربایجان بررسی شد

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: