به گزارش برنا به گزارش اسپوتنیک، بر اساس نتایج رسمی اعلام شده، جو بایدن با اختلاف کمی پیروز این ایالت شد و 10 رأی انتخاباتی به دست آورد. گزینندگان ویسکانسین (الکترال کالج) پیش از این 14 دسامبر رأی الکترال خود را داده و پیروزی بایدن، رقیب دموکرات ترامپ را تأیید کردند.

ستاد ترامپ در شکایت انتخاباتی خود ادعا کرده بود که کمیسیون انتخابات ویسکانسین با کاهش سخت گیری در زمینه شناسایی هویت رای دهندگان و اجازه دادن نصب صندوق های سیار رای گیری در رابطه با همه گیری کرونا ، قانون اساسی ایالات متحده را نقض کرده است.

هر سه قاضی دادگاه تجدیدنظر ، این استدلال ها را بی اساس اعلام کردند.

مایکل اسکادر که از سوی شخص ترامپ به عنوان قاضی منصوب شده، گفت: "رئیس جمهور قبل از انتخابات از همه امکانات برای به چالش کشیدن قانون ویسکانسین، مانند بیانیه های فعلی خود برخوردار بود. وی پس از عدم استفاده از این امکانات، اکنون نمی تواند سعی کند (قانون) را پس از تأیید نهایی نتایج انتخابات به چالش بکشد".

رأی دادگاه تجدیدنظر قابل اعتراض در دیوان عالی کشور است. با این حال، دادگاه عالی ایالات متحده قبلاً نیز اعلام کرده بود که قصد لغو نتایج انتخابات را ندارد، زیرا پیشتر از رسیدگی به دادخواست دادستان جمهوری خواه ایالت تگزاس درباره لغو نتایج انتخابات در سایر ایالت ها خودداری کرده است.

علاوه بر این، به تازگی دادگاه عالی به درخواست ترامپ عمل نکرد و از بررسی دادخواست ستاد ترامپ درباره انتخابات ایالت پنسیلوانیا تا کریسمس خودداری کرد.

بر اساس اطلاعات رسمی، جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده پیروز شد و 306 رأی الکترال از ایالت ها در مقابل 232 رأی ترامپ را به دست آورد. ترامپ پیروزی بایدن را قبول ندارد . قرار است کنگره 6 ژانویه نتایج انتخابات را تصویب کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: