به گزارش برنا، ابوالفضل عمویی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، روز چهارشنبه در توضیح جلسه این کمیسیون گفت: جلسه روز گذشته کمیسیون امنیت ملی با حضور سردار وحید مجید رئیس پلیس فتا برگزار شد که گزارشی از تهدیدات موجود در فضای مجازی در دو بعد محتوایی و فنی ارائه کرد.

او افزود: سردار مجید، رئیس پلیس فتا، در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن ارائه گزارشی از تهدیدات موجود در فضای مجازی در دو بعد محتوایی و فنی، تاکید کرد که شبکه‌های اجتماعی‌ای که سرورهای آن در خارج از کشور است این ظرفیت را دارند که به بستری برای جرائم سایبری تبدیل شوند. 

عمویی ادامه داد: سردار مجید با تاکید بر تقویت از شبکه ملی اطلاعات، خاطرنشان کرد که در شبکه ملی اطلاعات دو هدف حفاظت از داده‌های ایرانیان و همین طور حاکمیت ملی بر فضای مجازی داخلی با هدف مقابله با جرائم در محیط سایبر دنبال می‌شود. 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی یادآور شد: رئیس پلیس فتا همچنین گزارشی از تنوع جرائم سایبری و روند مقابله با این جرائم در پلیس فتا ارائه کرد که حاکی از موفقیت در موارد مختلفی از کشف جرم و مقابله با مجرمین بود. بر اساس این گزارش با بهره گیری از رمز پویا در تراکنش‌های مالی، شاهد کاهش چشمگیر فیشینگ و تخلیه حساب‌های بانکی در فضای مجازی بوده‌ایم. 

او گفت: در این جلسه نمایندگان حاضر هم بر ضرورت تقویت حکمرانی ملی در فضای مجازی و ارتقای سواد رسانه‌ای در جامعه تاکید کردند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: