به گزارش برنا، «شیخ احمد ناصر المحمد الصباح» وزیر امور خارجه کویت در گفتگوی تلفنی خود در آغاز سال میلادی جدید با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران آخرین مسائل روابط دوجانبه و تحولات منطقه ای را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگو ضمن تبیین دیدگاه جمهوری اسلامی در تامین ثبات و امنیت فراگیر به دور از دخالت بیگانگان، به برخی از تحرکات مشکوک و شیطنت‌های ایالات متحده در منطقه، اشاره و اظهار داشت: مسؤولیت عواقب هرگونه ماجراجویی احتمالی بر عهده واشنگتن خواهد بود.

سه شنبه نهم دی ماه نیز وزیر خارجه قطر تلفنی با ظریف گفت و گو کرده بود و وزیر امور خارجه ایران مسؤولیت هرگونه عواقب ماجراجویی در منطقه را به عهده آمریکا خوانده بود.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین روز پنجشنبه در واکنش به تحرکات نظامی آمریکا در منطقه خلیج فارس در پیامی توئیتری نوشت: به جای مبارزه با کرونا در آمریکا، دونالد ترامپ و همراهانش میلیاردها دلار را برای به پرواز درآوردن (بمب‌افکن‌های) بی۵۲ و اعزام ناوگروه به منطقه ما به باد می‌دهند. اطلاعات به دست آمده از عراق حاکی از توطئه‌ای برای ساخته و پرداخته کردن بهانه‌ای برای جنگ است.

وی در ادامه تاکید کرد: ایران به دنبال جنگ نیست اما آشکارا و بی‌درنگ از مردم، امنیت و منافع حیاتی خود دفاع خواهد کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: