«محمدصادق کوشکی»، چهره سیاسی اصولگرا، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا ضمن گرامیداشت سالروز شهادت «سپهبد شهید قاسم سلیمانی» گفت: سردار سلیمانی در تقسیم بندی های رایج به عنوان آنچه که رهبر انقلاب فرمودند، یک فرد انقلابی، پرکار، با نگاه منطقه ای و بین المللی، بدون تمایل به فرصت طلبی، خدمتگزار، مهربان، قدرتمند و قاطع علیه دشمن بودند.

او افزود: این ویژگی ها، ویژگی هایی هست که هر فردی در این مسیر با نیت الهی قدم بردارد قطعا موفق می شود. دستورالعمل محبوبیت بین مردم اینهاست و خداوند هر فردی که این روش ها را اعمال کند، بین مردم محبوب می کند. چرا سید حسن نصرالله بین مردم لبنان حتی بین مسیحی ها محبوبیت دارد، بخاطر همین‌هاست. هرکس این مشخصات را داشته باشد محبوبیت به دست می آورد. سردار سلیمانی نه بخاطر محبوب شدن بلکه به خاطر انجام تکالیف شرعی و الهی این اقدامات را انجام دادند و نتیجه و ثمره این اقدامات در واقع تامین امنیت کشور، امنیت منطقه و البته محبوبیت بین مردم ایران و منطقه بود. 

کوشکی اضافه کرد: منطقه ما بی دفاع بود و در برابر غده سرطانی (داعش) به یک فرد هماهنگ کننده نیاز داشت که توانایی منطقه را برای مقابله با این غده سرطانی به کار بگیرد. ایشان نقش هماهنگ کننده را به نحو احسن اجرا کردند. پتانسیل های منطقه را برای مقابل با این غده سرطانی بسیج کردند و هم افزایی و همگرایی در منطقه ایجاد کردند، نتیجه این شد که ملت های منطقه، دست در دست هم موفق شدند که به این غده سرطانی و عامل ناامن کننده غلبه کنند.  به همین خاطر کاری که ایشان کرد یک خدمت به بشریت بود. سردار سلیمانی نقش هم افزایی را در منطقه انجام دادند و از خود ملت های منطقه کمک گرفتند نه فقط برای مردم ایران بلکه برای امنیت جهان.

این استاد دانشگاه گفت: اعتقاد ما این است که این شهادت به اندازه حیات ایشان برکت آفرین است. سردار سلیمانی هم دشمن را به مردم منطقه شناساندند و هم مسیر را روشن کردند. چنین خون هایی تلف نخواهد شد و موجب برکت خواهد شد به شرطی که ملت های منطقه این مسیر را ادامه بدهند.

او در پایان گفت: در اوایل انتخابات ریاست جمهوری در دو سه دوره قبل بود، فردی به عنوان مثال گفته بود که سردار سلیمانی می تواند، رئیس جمهور باشد. ایشان در دفترشان تذکر داده بودند که در مورد ایشان مثال هم، نزنند. توجه سردار سلیمانی و حوزه تخصصی ایشان امنیت منطقه بود و مایل نبودند حتی به عنوان مثال، در بحث رقابت های داخلی مطرح شوند. 4

خبرنگار: نسرین هاشمی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: