به گزارش برنا در این آیینی که از سوی دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در عراق عصر شنبه در حسینیه حضرت امام رضا علیه السلام شهر نجف اشرف برگزار شد، «ایرج مسجدی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و جمع کثیری از علما، طلاب، نمایندگان بیوت مراجع عظام، مسئولان و عشایر و اقشار مختلف مردم شرکت داشتند.

آیین گرامیداشت شهیدان حاج قاسم سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس با قرائت کلام الله مجید آغاز شد و سپس آیت الله «سید مجتبی حسینی» نماینده معظم رهبری در عراق به حاضران در آیین یادبود فرماندهان شهید خیرمقدم گفت.

در ادامه این آیین، « شیخ علی بشیر نجفی» فرزند آیت‌الله العظمی «شیخ بشیر نجفی» پیام مرجعیت دینی نجف اشرف را ایراد کرد.

«حاج ابو عامر» نماینده «ابو فدک المحمداوی» رئیس ستاد کل نیروهای الحشد الشعبی هم پیام این سازمان را خواند.

این مراسم با سخنرانی‌ نماینده عشایر نجف اشرف و شعرخوانی ادامه‌ پیدا کرد و سپس «شیخ عبدالله کعبی» با ذکر مصائب اهل بیت (ع)، آیین گرامیداشت فرماندهان شهید را به پایان برد.

سخنرانان در این مراسم ضمن تشریح جنبه های مختلف شخصیت والای شهیدان سلیمانی و المهندس و مجاهدت و رشادت های آنها در نبرد با تروریسم و مقابله با توطئه های دشمنان در منطقه و بویژه عراق تاکید کردند که راه این شهیدان را ادامه خواهند داد.

آنها همچنین با ستایش از فرماندهان شهید در نبرد با گروه تروریستی داعش و آزادسازی خاک عراق از دست این گروه و خنثی کردن نقشه های حامیان آنها، بر لزوم خروج آمریکا از عراق در راستای اجرای مصوبه پارلمان این کشور تاکید کردند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: