به گزارش برنا، به نقل از وزارت دفاع،  به مناسبت چهلمین روز شهادت شهید محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای و دفاعی کشورمان، مراسم بزرگداشتی در مسجد سازمان انرژی اتمی با حضور سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، علی‌اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل و تنی چند از مقامات لشکری و کشوری و خانواده شهید فخری‌زاده برگزار شد.

سرتیپ امیر حاتمی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهارکرد: بخشی از کارهای شهید دانشمند محسن فخری‌زاده در حوزه پدافند هسته‌ای بود و وی اقدامات ارزنده‌ای در این حوزه از خود به یادگار گذاشت.

وزیر دفاع با بیان اینکه یکی از مهمترین تهدیدات در سطح دنیا تهدیداتی از نوع هسته‌ای است، گفت: آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی هزاران و صدها بمب هسته‌ای را در اختیار دارند و تهدیدی برای امنیت مردم جهان محسوب می‌شوند.

حاتمی تصریح کرد: شهید فخری‌زاده به عنوان یک دانشمند برجسته در حوزه فیزیک هسته‌ای، پرچمدار ایستادگی در برابر تهدیدات هسته‌ای بود.

وی با بیان اینکه نه تنها با ترور فخری‌زاده روند علمی و تحقیقاتی سازمان سپند متوقف نشد بلکه اعتبار این مجموعه افزایش و احساس مسئولیت کارکنان آن مجموعه نیز مضاعف شد.

وزیر دفاع ادامه داد: به برکت خون این شهید دولت یک تصمیم مهمی اتخاذ کرد و بودجه تحقیقاتی وزارت دفاع ۲۵۰درصد افزایش یافت.

حاتمی با بیان اینکه کارکنان مجموعه سپند دریافته‌اند، این سازمان خار چشم دشمنان است، گفت: دشمنان نسبت به اقتصاد ما، حضور ایران در منطقه برای ایجاد امنیت، قدرت موشکی و استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای و به ویژه پدافند هسته‌ای و موشکی حساسیت دارند.

وی تأکید کرد: بخشی از تلاش شهید فخری‌زاده برای محافظت از جان مردم در راستای خنثی‌سازی تهدیدات هسته‌ای آمریکا و رژیم صهیونیستی بود و امروز کارکنان مجموعه سپند با انگیزه مضاعف راه این شهید والا مقام را ادامه خواهند داد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: