به گزارش برنا پایگاه خبری لبنانی " العهد" ، ائتلاف متجاوز سعودی اماراتی با این اقدام خود آتش بس اعلام شده در الحدیده را نقض کرد.

مزدوران تجاوزگر سعی داشتند تا به غرب منطقه "حیس" واقع در استان الحدیده نفوذ کنند اما پس از مقابله ارتش یمن و کمیته های مردمی با آنان مجبور به عقب نشینی شدند.

در همین راستا یک مقام نظامی وابسته به ارتش یمن و کمیته های مردمی شدت گرفتن تنش از سوی نیروهای متجاوز و مزدوران در الحدیده را محکوم کرد و آنها را از ارتکاب هر گونه اقدام احمقانه ای برحذر داشت .

وی در عین حال هشدار داد که شدت گرفتن تنش برای پایتخت های کشورهای متجاوز پیامدهای منفی سنگینی به همراه خواهد داشت همان گونه که سرتیپ " یحیی السریع " سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن نیز چندی پیش بر این موضوع تاکید کرد.

ائتلاف متجاور سعودی اماراتی تا کنون بیش از ۲۱۵ بار ظرف ۲۴ ساعت گذشته آتش بس را در جبهه های نبرد در استان الحدیده نقض کردند و در همین راستا در مناطق "الجبلیه" و " التحیتا" و " کیلومتر ۱۶" و در نزدیکی خیابان " الخمسین " استحکامات نظامی برپا کردند.  

رئیس و اعضای تیم ملی تجدید مواضع در الحدیده در ارتباط با شدت گرفتن تنش از سوی کشورهای متجاوز در این استان و ادامه یافتن بمباران و گلوله باران آن از سوی نیروهای متجاوز نامه شدیداللحنی تقدیم رئیس هیات سازمان ملل کردند که در نتیجه حملات یاد شده از جمله گلوله باران سالن ویژه مراسم زنانه در محله "الحوک" شماری از غیرنظامیان به شهادت رسیدند.

عربستان با تشکیل یک ائتلاف با برخی کشورهای عربی و حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی از فروردین سال ۹۴ به کشور فقیر یمن حمله کرده که در طول شش سال گذشته هزاران نفر از مردم از این کشور اسلامی را شهید و دهها هزار نفر دیگر را مجروح کرده است. 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: