به گزارش برنا،  کمیته پیگیری قضایی روز شنبه در گزارشی اعلام کرد: آتش سوزی در یک خانه سالمندان شخصی در بخش بورووسکی منطقه تیومن رخ داد و اجساد چهار مرد و سه زن در محل آتش سوزی پیدا شد.

پرونده کیفری در مورد این مرکز نگهداری سالمندان به دلیل ارائه خدمات غیرمنطبق با اصول ایمنی گشوده شده و زنی که مالک این خانه بود، دستگیر شده است.

بازپرسان و کارشناسان امور جنایی در محل حادثه به تحقیق می پردازند و چند نفر از شاهدان عینی مورد بازجویی قرار گرفته و اسناد مرکز نگهداری سالمندان برای بررسی ضبط شده است.

به گزارش خبرگزاری اینترفاکس، مرکز نگهداری سالمندان که امروز در آتش سوخت غیرقانونی فعالیت می کرد و در آن افراد سالمندی که قادر به حرکت نبودند نگهداری می شدند.  

 آخرین مورد حریق در خانه سالمندان در روسیه روز ۲۵ آذر ماه در جمهوری باشقیرستان روسیه رخ داد و ۱۱ قربانی گرفت.

روسیه همه ساله شاهد وقوع دهها آتش سوزی با قربانیان پرشمار است که بیشترین تلفات در سال ۲۰۱۲میلادی با ۱۶۲ هزار رویداد و جان باختن ۱۱ هزار و ۷۵۰ نفر بوده است.

۱۱ کارگر ازبکستانی نیز روز اول بهمن ماه سال ۹۸ در یک آتش سوزی در استان تومسک در منطقه سیبری روسیه جان خود را از دست دادند.

خونین ترین حادثه در این سال ها، آتش سوزی در مرکز تجاری در استان کمرووا در منطقه سیبری روسیه بود که بر اثر آن ۶۴ نفر کشته شدند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: