به گزارش برنا، مارتین گریفیت با بیان اینکه مصالحه میان طرف های یمنی امکان پذیر است، گفت: نگرانی ما از این است که  قرار دادن نام حوثی ها (جنبش انصارالله) در فهرست سازمان های تروریستی، تاثیری نگران کننده روی همه طرف های درگیر بگذارد. 

وی از آمریکا خواست بخاطر انگیزه های بشر دوستانه، هر چه سریع تر از تصمیم خود مبنی بر تروریسَت خواندن جنبش انصارالله یمن صرف نظر کند.

سؤول کمک های انسان دوستانه سازمان ملل نیز پیشتر هشدار داد که این اقدام مقام های کاخ سفید، یمن را با قحطی کم سابقه مواجه خواهد کرد که نمونه آن در ۴۰ سال گذشته روی نداده است.

لوکوک گفت : بر اساس برآوردها و بررسی ها، ۱۶ میلیون نفر از جمعیت یمن در سال جدید میلادی در معرض گرسنگی شدید و قحطی قرار دارند.

وزارت امور خارجه ایالات متحده روز دوشنبه گذشته اعلام کرد که قصد دارد نام جنبش انصارالله یمن را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد. «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا نیز گفت که وزارتخانه تحت امرش تصمیم خود برای قرار دادن نام انصارالله در فهرست «سازمان تروریستی خارجی» را به کنگره ابلاغ کرده است.

بیش از شش سال است که یمن شاهد جنگی است که ۲۳هزار و ۳۰۰ نفر جان خود را در نتیجه حملات ائتلاف عربی - آمریکایی به سرکردگی عربستان و با حمایت رژیم صهیونیستی، از دست داده اند و طبق اعلام سازمان ملل ۸۰ درصد جمعیت حدود ۳۰ میلیون نفری یمن برای زنده ماندن در بدترین بحران انسانی نیاز مبرم به کمک­ های جهانی دارند ولی این درگیری به دلیل مسائل منطقه ای پیچیده تر شده است.

از مارس ۲۰۱۵ (فروردین ۹۴) عربستان همراه با امارات متحده عربی، بحرین، کویت، سودان و مصر به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور به منظور بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت کرده است و ارتش یمن و انصارالله در کنار ملت این کشور از خود دفاع می‌کنند که تاکنون ادامه دارد و تلاش نهادهای بین المللی برای خاتمه دادن به آن هر بار با کارشکنی عربستان ناکام مانده است.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: