به گزارش برنا، به نقل از روابط عمومی ارتش، آیین استقبال از ناوگروه کشور روسیه متشکل از فریگت Stoiky و ناو سوخت‌رسان Kola که برای شرکت در رزمایش مرکب دریایی ایران و روسیه ۲۰۲۱ وارد آب‌های سرزمینی کشورمان شده اند، توسط دو فروند شناور از نیروی دریایی سپاه و نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

به گفته دریادار دوم غلامرضا طحانی سخنگوی رزمایش مرکب دریایی ایران و روسیه، این رزمایش در منطقه‌ای به وسعت ۱۷ هزار کیلومتر مربع در شمال اقیانوس هند از امروز آغاز می‌شود.

طحانی افزود: یگان های نیروی دریایی برای استقبال از ناوگروه روسیه رفتند و بعد از آیین استقبال در دریا آنها را به موقعیت از پیش تعیین شده هدایت می‌کنیم.

وی یادآور شد: بعد از ظهر امروز برگزاری جلسات توجیهی کل مانور و تشریح فعالیت‌های عملیاتی در سه روز آینده در دریا انجام می‌شود و در کنار آن دستگاه‌های مخابراتی بین یگان‌های شرکت کننده ایران و روسیه چک و بررسی می‌شود.

بعد از آیین استقبال از ناوگروه روسی، فرماندهان ارشد ناوگروه روسیه برای جلسه توجیهی به بندر شهید بهشتی چابهار منتقل و جلسه توجیهی و انجام هماهنگی‌ها در این بندر برگزار شد.

رزمایش مرکب دریایی ایران و روسیه با حضور یگان‌های سطحی و پروازی نیروی دریایی ایران و روسیه از امروز سه‌شنبه در شمال اقیانوس هند آغاز می‌شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: