به گزارش برنا، نشریه «تاگس شاو» آلمان امروز (دوشنبه) نوشت: اعلام حکم چندین سال زندان برای ناوالنی از سوی دستگاه قضایی روسیه علت اصلی تصمیم گیری اتحادیه اروپا در مورد تحریم های بیشتر علیه روسیه خواهد بود. وزیران خارجه ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا در حالی قرار است امروز در این خصوص تبادل نظر کنند که آلمان ، لیتوانی و لوکزامبورگ موافق تحریم های بیشتر علیه مسکو هستند.

در همین رابطه «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان از لزوم حمایت دیگر اعضای اتحادیه اروپا از تحریم های بیشتر علیه روسیه سخن گفته است. بر این اساس پس از محکومیت الکسی ناوالنی ، منتقد کرملین و این واقعیت که وی مجبور است دوران حبس خود را در یک اردوگاه بگذراند ، دوباره مسئله تحریم ها مطرح می شود. ماس پیش از آغاز نشست وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل گفت: من طرفدار این هستم که در اینجا چنین مجازاتی تعیین و فهرست افراد تهیه شود.

به گفته وی اتحادیه اروپا همچنان در مورد راه های حفظ گفتگوی سازنده با روسیه صحبت خواهد کرد. ماس افزود: ما برای حل بسیاری از منازعات بین المللی به روسیه نیاز داریم. هر چند روابط اتحادیه اروپا و روسیه در حال حاضر در پایین ترین سطح قرار دارد.

انتظار می رود اتحادیه اروپا در ماه آینده ممنوعیت سفر و مسدود کردن دارایی های متحدان پوتین را اجرایی کند.

روز گذشته نیز گروهی از وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا با «لئونید ولکوف» رئیس دفتر ناوالنی در بروکسل دیدار کردند تا پرونده خود را برای اقدامات تنبیهی علیه روسیه که پس از الحاق کریمه در سال ۲۰۱۴ تحت تحریم های اقتصادی غرب است ، تکمیل کنند. گابریلیوس لندزبرگیس، وزیر امور خارجه لیتوانی پس از نشست روز یکشنبه گفت: ما نمی توانیم چشم خود را بر نقض آشکار حقوق بشر در روسیه ببندیم.

وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا همچنین قرار است با آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه ایالات متحده تماس تصویری برقرار کنند.

ناوالنی ماه گذشته پس از بازگشت از آلمان به روسیه بازداشت شد. مسکو ضمن انتقاد از موضع گیری اروپایی ها، اتحادیه اروپا را به دخالت در امور داخلی خود متهم می کند.​

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: