«ذبیح الله اعظمی ساردویی»، نماینده مردم جیرفت در مجلس،  در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا در رابطه با روند بررسی بودجه ۱۴۰۰گفت: تبصره۱۴, ۲, ۱۸ بودجه به کمیسیون تلفیق برگشت داده شد و کمیسیون مجددا این ها را مورد بررسی قرار داده است. عصر روز گذشته نمایندگان مهلت داشتند تا پیشنهادات خود را در این تبصره ‌ها لحاظ کنند. امروز مجددا بررسی بودجه را در دستور داریم، احتمال دارد امروز ‏آخرین نشست علنی مجلس شورای اسلامی برای بررسی جزئیات لایحه بودجه 1400 باشد و بر این اساس، پرونده ‎بودجه سال آینده در مجلس بسته خواهد شد. 

او ادامه داد: همزمان با بررسی های مجلس، شورای نگهبان هم کار خود را پیش می برد و اعضای شورا در کنار نمایندگان دست بکار هستند تا در فرصت کوتاه کارها به انجام ‌برسد. نهایتا تا ۲۵اسفندماه پس از بازگشت ‌بودجه‌‌ از شورای ‌نگهبان‌ کار بودجه تمام می شود و نمایندگان به حوزه های انتخابیه خود می روند.

او در مورد ایرادات شورای نگهبان به بودجه ۱۴۰۰ گفت: دولت چهل هزار میلیارد از هزینه ها را کاسته و حدود بیست و پنج هزار میلیارد هم بر درآمدها افزوده و‌ این‌ نظر مجلس را جلب کرده است. به نظر می رسد ایرادات شورای به بودجه جزیی است. سال آینده رشد اقتصادی مثبتی را شاهد خواهیم بود.۶ 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: