به گزارش برنا؛ از پایگاه خبری المسیره یمن، مشاط گفت: جهان ما را تنها گذاشت و آنچه در یمن اتفاق می افتد را می شنود و می بیند و اقدامی نمی کند.

وی افزود: مقاومت و پایداری لازم بود و چاره دیگری نبود و ما را از رنج های بیشتر بازداشت.

رییس شورای عالی سیاسی یمن اضافه کرد: این مقاومت مردمی، ما را از تأثیرات سیاست های دشمنان که مبتنی بر تحریف، تحریک و اختلاف افکنی فرقه ای، مذهبی و منطقه ای است مصون نگهداشت.

مشاط با بیان اینکه مقاومت مردم، علل واقعی تجاوز به یمن را آشکار کرد، خطاب به مردم این کشور گفت: شما یک واقعیت سیاسی جدید ساخته اید که پذیرفتن حاکمان ساخته دست خارج غیرممکن است.

وی با انتقاد از نقش سازمان ملل متحد در قبال جنگ یمن گفت: سازمان ملل زمانی که از حق مشروع دفاع خود استفاده می کنیم، نگران می شود و هنگام حمله به ما سکوت می کند.

رییس شورای عالی سیاسی یمن در بخش دیگری از سخنانش گفت: تلاش برای تمرکز بر روی مسائل داخلی یمن پیش از پایان جنگ نظامی به رهبری یک طرف خارجی، مشکلات و موانع زیادی را ایجاد خواهد کرد.

مردم یمن در حالی ششمین سال تجاوز ائتلاف سعودی-آمریکایی را پشت سر می گذارند که طی این سالها با مقاومت خود اشغالگران را از کرده خود پشیمان و با برداشتن گام های مهمی در راه توانمندی سیاسی، نظامی و اقتصادی، جهان را شگفت زده کرده‌اند.

دولت عربستان که برای دهها سال مردم یمن را با وجود داشتن سه هزار سال تاریخ مکتوب به کارگران ساده خانه ها، ادارات و سازمان های خود و سرزمین آنها را به محلی برای آموزش تروریست های القاعده تبدیل کرده بود، اکنون با مردمی روبرو شده است که شش سال گذشته را با کمترین امکانات و با وجود محاصره کامل، موفق شده اند ضمن کنترل بخش های عمده ای از کشور، دشمنان خود را از مناطق اشغالی به عقب برانند و با ایجاد اتحاد و یکپارچگی بی سابقه در کشور، امیدوار به روزهای بهتر برای میهن خود باشند.

کشور یمن علیرغم ۷۰۰ کیلومتر مرز مشترک با آب و دریا که می تواند این کشور را به یک اقتصاد پویا و پایدار تبدیل کند، فقیرترین کشور عربی و اسلامی نام گرفته، این وضعیت نشان دهنده وجود دست های استعمار در این کشور بود. چنانکه هنگام آغاز جنگ علیه ملت یمن، نزدیک به دو میلیون نفر از مردم این کشور با کمترین درآمد در عربستان پَست ترین کارها را در هتل ها، رستوران ها و فرودگاه های این کشور انجام می دادند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: