به گزارش برنا، «محمد علی الحوثی» امروز ( سه شنبه ) در مصاحبه با شبکه روسیه الیوم در پاسخ به سوالی در خصوص نپذیرفتن ابتکار عربستان برای آتش بس در یمن از سوی انصارالله، گفت: وقتی می توانیم بگوییم ما ابتکار عربستان را رد کردیم که یک ابتکار کتبی را دریافت کنیم اما این اتفاق نیفتاد و این حدیث نانوشته است. 

وی افزود: اگر عربستان سعودی برای این ابتکار جدی است، اجازه دهید تصمیمات واقع بینانه ای اتخاذ کند و این کار را بدون مبادله طرف بشردوستانه با هیچ طرف دیگری نه نظامی و نه چیز دیگری آغاز کند.

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن با بیان اینکه سعودی ها افکار عمومی را گمراه می کنند، افزود: در حالی که قوانین بین المللی اجازه نمی دهد از محاصره به عنوان سلاح استفاده شود اما آنها این کار را انجام می دهند و جامعه جهانی به جای جرم دانستن محاصره توسط آنها، ابتکاری را که هنوز رسما دریافت نکرده ایم تحسین کرد. 

وی با بیان اینکه یمن از بدترین بحران انسانی در جهان رنج می برد و جامعه جهانی شاهد آن است، افزود: آنها ما را با واردات نفت، دارو و سایر مواد به یمن معاوضه می کنند و آیا این تحقیر نیست؟

الحوثی خطاب به سعودی ها گفت: به جهانیان ثابت کنید که ما مردم صلح نیستیم و شما مردم صلح هستید و با دست کشیدن از مزدوران خود و توقف جنگ ما را مقابل جهانیان خجالت زده کنید و با این کار ثابت کنید که در ابتکار عمل جدی هستید.

وی درباره ارتباط جنبش انصارالله با ایران گفت: ما نمی پذیریم که تابع کسی باشیم.

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن افزود: اگر آنها سند راه حل جامعی را که ارائه داده ایم با ما امضا کنند جهان تایید می کند که آیا ما تصمیم خود را از تهران می گیریم و یا تصمیم ما در دست خود ما است.

وی افزود که انصارالله از آشتی کشورهای عربی خلیج فارس استقبال کرد و خواستار اتحاد اعراب شد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: