به گزارش برنا،لاوروف روز پنجشنبه در گفت و گو با شبکه اول تلویزیون روسیه گفت: اکنون توصیف افراد یا رویدادها با مسائل زندگی رایج شده است.

 او با بیان اینکه همه در دوران کودکی بازی کرده ایم، افزود: کودکان در سنین متفاوت در کوچه بازی می کردند و همیشه دو یا سه نفر افراد شرور پیدا می شدند که کتک کاری می کردند و بزور باج می گرفتند.

وزیر خارجه روسیه با تشبیه آمریکا به افراد شرور که دائما شیطنت و اعمال شرورانه انجام می دهند، خاطرنشان کرد که روسیه چنین نیست و ما در شرایط بلوغ قرار داریم و در پی مناقشه و رویارویی نیستیم. 

لاوروف در ادامه با اشاره به توهین جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا به ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه گفت: پاسخ ولادیمیر پوتین به اظهارات توهین آمیز بایدن، دیپلماتیک و توام بانزاکت بود.

او افزود: ما از اینکه طرف آمریکایی پیشنهاد پوتین برای گفت و گوی مستقیم و زنده با بایدن را رد کرد متاسف هستیم. 

وزیر خارجه روسیه گفت: بار دیگر تاکید می کنم این اظهارات بایدن نفرت آور و غیرقابل قبول بود.

او خاطرنشان کرد که رئیس جمهوری روسیه درباره زمان بازگشت آناتولی آنتونف سفیر روسیه در واشنگتن به آمریکا تصمیم گیری خواهد کرد. 

لاوروف در ادامه گفت که روسیه و چین نیازی به اتحاد نظامی همچون پیمان ناتو ندارند.

او افزود: غالبا درباره امکان اتحاد نظامی روسیه و چین شایعه پراکنی می کنند. اما در یکی از اسناد امضا شده در سطح عالی دو کشور خاطرنشان شده است که روابط روسیه و چین از نوع اتحاد نظامی نیست و مسکو و پکن چنین هدفی را دنبال نمی کنند. 

او ادامه داد: چنین اتحادی (اتحاد نظامی از نوع ناتو) ویژه دوره جنگ سرد است. 

وزیر خارجه روسیه گفت: مسکو برای مذاکره با اتحادیه اروپا در مورد ایرادهایی که این اتحادیه از روسیه می گیرد، آمادگی دارد.

او یادآوری کرد که روابط روسیه و اتحادیه اروپا در یک سال بنا نشده و تا زمانی که حکومت اوکراین در سال ۲۰۱۴ تغییر کرد، روسیه و اتحادیه اروپا سالی دو بار اجلاس در سطح سران برگزار می کردند. 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: