به گزارش برنا، میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین در گفت‌وگو با خبرگزاری تاس اظهار داشت: کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)  برای ملاقات در وین در تاریخ شش آوریل جمع می شود تا وظایف دو گروه کاری را تعیین کند و در مورد مسائل مربوط به از سرگیری کامل اجرای توافق هسته ای با ایران بحث و رایزنی کند.

اولیانوف در ادامه گفت که قرار است دو گروه کارشناسی در وین به طور جداگانه روی رفع تحریم های ضد ایرانی و گام های هسته ای ایران برای بازگشت به تعهداتش در برجام کار کند.

او تصریح کرد: آمریکایی ها در این نشست حضور نخواهند داشت زیرا آنها در حال حاضر عضو برجام نیستند. آنها می بایست اجرای تعهدات خود را از سر گیرند و پس از آن موضوع بازگشت آنها به توافق هسته ای و پیوستن مجدد آنها به عنوان یک عضو برجام بررسی خواهد شد. ایرانیان آماده گفت‌وگوی مستقیم با آمریکایی ها نیستند.

به گفته میخائیل اولیانوف، ایالات متحده، ایران و دیگر شرکت کنندگان در توافق هسته ای می خواهند به برجام اولیه بازگردند، تحریم های آمریکا علیه ایران لغو شود و تهران به طور کامل تعهدات خود را اجرا کند.

او خاطر نشان کرد: قرار شده است که درخصوص چگونگی دستیابی به این هدف استراتژیک بحث و رایزنی شود تا راهی برای احیای کامل توافق هسته ای پیدا شود. این کار ساده ای نیست.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: