به گزارش برنا، احمد امیرآبادی فراهانی در جلسه صحن علنی امروز  مجلس شورای اسلامی، درخواست تعدادی از نمایندگان در راستای اجرای ماده 40 آیین نامه داخلی مجلس برای تشکیل کمیسیون ویژه نظارت بر سند راهبردی و همکاری بین دولت های ایران و چین را قرائت کرد.

عضو هیات رئیسه مجلس یازدهم افزود: ماده 40 آیین نامه داخلی مجلس اشاره دارد که در مسائل مهم و استثنائى که براى کشور پیش مى ‌آید و دراین خصوص تشکیل کمیسیون ویژه‌ براى رسیدگى و تهیه گزارش ضرورت پیدا مى ‌کند، به پیشنهاد حداقل پانزده نفر از نمایندگان و تصویب مجلس، این کمیسیون تشکیل مى ‌شود. اعضاى کمیسیون ویژه که پانزده نفر خواهند بود، مستقیماً در جلسه علنى توسط نمایندگان با رأى مخفى و اکثریت نسبى انتخاب خواهند شد. هیأت رئیسه کمیسیون ویژه همانند دیگر کمیسیون‌ها انتخاب خواهد شد.

در ادامه محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما در جلسه امروز مجلس که از ساعت 8 و 15 دقیقه به صورت غیرعلنی آغاز شده است، در ارتباط با سند راهبردی همکاری بین دولت های ایران و چین صحبت کردیم. تعدادی از نمایندگان نیز در راستای ماده 40 درخواست تشکیل کمیسیون ویژه برای نظارت بر اجرای این سند دادند. این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است و مجلس به طور منظم باید اجرای این سند را رصد و پیگیری کند، لذا موضوع را در هیات رئیسه بررسی و سپس برای رأی گیری در دستور کار قرار خواهیم داد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: