به گزارش برنا، اخبار پر بازدید گروه سیاسی خبرگزاری برنا را بخوانید:

مشاوره فرمانده کل سپاه:

اصلا هیچ اختلافی در سپاه وجود ندارد/ هر کسی برخلاف چارچوب قانونی در انتخابات عمل کند باید با جدیت با او برخورد شود

مشاور فرمانده کل سپاه گفت: کسانی که می خواهند وانمود کنند در سپاه اختلاف وجود دارد باید گفت اصلا چنین چیزی نیست.


///

یک فعال سیاسی اصلاح طلب:

باید برگزاری رفراندوم به صورت موضوعی مطرح شود/ اگر از رای مردم امیدوار هستیم باید لایحه ارائه شود

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: شاید روزی به این نکته برسند که رفراندوم می‌تواند در مساله ای گره گشایی کند اما باید به طور دقیق و واضح درباره این موضوع طرح مساله شود.


///

دیاکو حسینی مطرح کرد؛

اولین قدم برای احیای برجام در وین/ اروپایی‌ها بیش از قبل به دنبال احیای برجام هستند/ اتفاق خاصی به معنای تغییر در برجام رخ نخواهد داد

حسینی گفت: اولین نشستی است که طرف آمریکایی در آن حضور دارد و هیچ گونه مذاکره مستقیم و غیر مستقیم برقرار نیست اما این نشست می تواند فرصتی برای شنیدن همه دیدگاه ها باشد اتفاق خاصی به معنای تغییر و جهش بزرگ در برجام رخ نخواهد داد اما می تواند دورنمایی خوب و روشنی را برای همه طرفین ایجاد کند، این اولین قدم برای احیای برجام است و ما در مسیر تجدید برجام قرار گرفتیم.


///

پس از دریافت گزارش مربوط به تولید و تامین واکسن صورت گرفت؛

تسریع در تامین واکسن مورد نیاز/ اقدامات در زمینه واکسن کرونا از لحظه ورود تا تزریق به افراد، به صورت آنلاین اطلاع رسانی شود

رییس جمهوری با قدردانی از تلاش‌ها و اقدامات انجام شده از سوی دستگاه‌های مختلف در زمینه تامین واکسن خارجی و همچنین تولید واکسن کرونا در داخل کشور، بر ضرورت تسریع در تامین واکسن مورد نیاز مردم و همچنین حمایت از شرکت‌های تولید کننده داخلی برای تولید واکسن تاکید کرد.


///

دبیر شورای عالی امنیت ملی:

امکان ورود ایران به مذاکرات فرابرجامی وجود ندارد

دبیر شورای عالی امنیت ملی در توییتر خود نوشت: امکان ورود ایران به مذاکرات فرابرجامی تحت هیچ شرایطی وجود نخواهد داشت.


///

معاون سیاسی وزیر امور خارجه:

رفع تحریم‌های‌ آمریکا، اولین و ضروری‌ترین اقدام جهت احیای برجام است/ برگزاری نشست کارشناسی موازی میان اعضا

دور نخست جلسه حضوری هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام که در گراند هتل شهر وین در حال برگزاری است با توافق جهت ادامه رایزنی ها در سطح کارشناسی پایان یافت.


///

رئیس قوه قضاییه:

هیچ‌کس به خود اجازه ندهد در هر جایگاهی قانون را دور بزند

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر مقابله جدی با قاچاق کالا گفت: مسئولان ذیربط در بخش‌های اجرایی، انتظامی و قضایی نسبت به اتخاذ برخوردهای بازدارنده با عوامل قاچاق سازمان‌یافته بویژه قاچاق کالاهای ممنوعه نظیر سلاح اقدامات لازم را عملیاتی کنند.


///

تخت روانچی:

آمریکا فرصت را از دست ندهد

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، لغو تمام تحریم‌ها و سپس توقف اقدامات جبرانی را بازی برد-برد برای همه دانست و کفت آمریکا این فرصت را از دست ندهد.


///

توییت ظریف در قرقیزستان

وزیر امور خارجه در توییتر خود نوشت: از حضور در قرقیزستان برای گفتگو با رئیس جمهور چاپاروف، وزیر خارجه کازاکبایف و مقامات ارشد دیگر بسیار خرسندم.


///

حمله به عراقچی در وین

پیش از برگزاری کمیسیون مشترک برجام در ساعت ١۴:٣٠ امروز رایزنی های فشرده میان هیات های مختلف در وین جریان دارد.


///

نشست وین؛ یک گام به جلو

جلال خوش‌چهره - کارشناس مسایل بین الملل


///

توییت کنایه دار مشاور رییس جمهوری

مشاور رییس‌جمهوری، نوشت: خروس‌ها کجا بودند که بعد از تسلیم کردن دولت در برابر افزایش قیمت، سر از تخم درآورده، دوران جوجه بودن را با سرعت طی کرده و روانه بازار شدند تا صف‌ها را بشکنند؟


///

امیر حاتمی:

مشکلی در صادرات اقلام و تجهیزات دفاعی نداریم

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دیدار همتای تاجیکستانی خود در تهران گفت: خوشبختانه در اکتبر ۲۰۲۰ تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران به ‌موجب قطعنامه شورای امنیت به پایان رسید و ما در امر صادرات اقلام و تجهیزات دفاعی هیچ مشکلی نداریم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: