به گزارش برنا؛ از رسانه‌های سوری، این خودرو دو شنبه شب در جاده "ترنده" در نزدیکی "حرش عین داره" منفجر شده و چندین زخمی برجای گذاشته است که البته این منابع به تعداد دقیق آنها اشاره‌ای نکرده‌اند.

براساس برخی گزارشات، این انفجار در نزدیکی پادگان متعلق به "ارتش خودخوانده ملی" مورد حمایت ترکیه منفجر شده و یک تن در نتیجه این انفجار جان باخته است.

تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسؤولیت این بمب گذاری را برعهده نگرفته است.

شهر حلب از زمان ورود نیروهای ترکیه در سال ۲۰۱۸ و کنترل گروه‌های مورد حمایت آنکارا، شاهد انفجارهای پی در پی است که هیچ فرد یا گروهی مسؤولیت آن را برعهده نمی‌گیرد.

هفته پیش نیز انفجار در نزدیکی پایگاه ترکیه در شمال سوریه ۴ کشته و ۶ زخمی برجای گذاشت.

ارتش ترکیه از سال ٢٠١۶ به این طرف در ۲ عملیات سپر فرات (۳ شهریور ۹۵ تا ۹ فروردین ۹۶) و عملیات شاخه زیتون (۳۰ دیماه ۹۶ تا ۴ فروردین ۹۷)، چهار هزار کیلومتر از خاک سوریه از جمله عفرین و شهرهای الباب، اعزاز و جرابلس را تصرف کرد.

ترکیه در ۲۵ مهرماه ۹۸ نیز برای عقب راندن شبه نظامیان کرد سوریه موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوری» از مناطق مرزی الرقه والحسکه سوریه، عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه آغاز کرد که این عملیات یک هفته‌ای، پس از توافق آتش بس میان آنکارا و واشنگتن متوقف شد و ترکیه به شبه نظامیان کُرد سوریه ۵ روز مهلت داد که تا عمق ۳۲ کیلومتری از مرز ترکیه عقب نشینی کنند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: