«جبار کوچکی نژاد»، نماینده مردم رشت در مجلس، در گفت و‌ گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا در رابطه با تخلف هئیت رییسه و دستکاری در احکام بودجه ۱۴۰۰ گفت: نمایندگان نامه ای را به امضا رساندند و از تخلفات بودجه ای صورت گرفته شکایت کردند. نمایندگان در آن نامه اعلام کردند که تنظیمات‌ بودجه باید براساس چهارچوب قانون به‌‌ انجام می‌رسیده، ولی طبق شواهد، قوانین رعایت نشده است و تغییراتی در بودجه ایجاد شده که دور از چشم تلفیق و صحن مجلس صورت گرفته است. 

او ادامه داد: کمیسیون برنامه و بودجه در راستای این تخلف جلسه ای را برگزار و گلایه مندی خود را اعلام کرد. مقرر شد تا کمیسیون برنامه و بودجه در جلسه ای‌ از قالیباف دعوت کند تا او به سوالات پاسخ دهد. کمیسیون برنامه و بودجه، کمیسیون تخصصی در این زمینه است و نمایندگان سوالات و ابهاماتی دارند، این تخلفات باید رسیدگی شود تا جلوی چنین کارهایی در خانه ملت که محل قانون گذاری است گرفته شود. 

کوچکی نژاد بیان کرد: تخلفات و تغییرات در ردیف های بودجه و یا در تبصره ها، انجام شده و من به موارد اشاره نمی کنم. اگر از پاسخ ها قانع نشویم از اهرم فشار قانونی استفاده می کنیم که روش های مختلفی است و آنها را پیگیری می کنیم. طبق آیین نامه داخلی عمل می کنیم زیرا مشخص شده که مسیر تخلف نمایندگان نهایتا به کجا می انجامد.۹ 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: