به گزارش برنا؛ به نقل از تارنمای الخبر الیمنی، سرتیپ «صالح درهم الرمادی» فرمانده تیپ ۱۲۹ نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی و «سیف الصنعانی» معاون مسؤول اطلاعات گروه تروریستی داعش در یمن که در کنار نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی می‌جنگیدند، در درگیری با نیروهای یمنی در مأرب کشته شدند.

بر اساس این گزارش، روز شنبه درگیری میان نیروهای ارتش و کمیته مردمی یمن با نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی در ورودی غربی شهر مأرب ادامه داشت.

این گزارش می‌افزاید، طی هفته‌های گذشته شماری از فرماندهان و نظامیان ارشد وابسته به ائتلاف سعودی در درگیری‌های مأرب کشته شدند.

استان «مأرب» به مرکزیت شهر مأرب، اواخر بهمن ماه گذشته همزمان با تسلط رزمندگان جنبش انصارالله بر اردوگاه استراتژیک «کَوفَل» و یکسره شدن کار بزرگترین اردوگاه نظامی ائتلاف سعودی در غرب مأرب، تعیین‌ تکلیف شد.

اکنون این شهر از همه طرف در محاصره ارتش و کمیته‌های مردمی یمن است و مساله باقیمانده، فقط زمان ورود این نیروها به شهر است و قواعد درگیری در یمن با محاصره و آزادسازی قریب‌الوقوع استان راهبردی مارب به سود انصارالله، ارتش و کمیته‌های مردمی تغییر یافته است.

عربستان به همراه چند کشور عربی و با کمک نظامی و اطلاعاتی آمریکا از فروردین سال ۹۴ جنگ بی‌نتیجه‌ای علیه مردم مسلمان و فقیر یمن راه انداخته است که تاکنون به دلیل بمباران‌های مکرر ارتش عربستان و در میان سکوت مجامع بین‌المللی نسبت به جنایات سعودی‌ها، هزاران غیر نظامی در یمن جان خود را از دست داده‌اند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: