به گزارش برنا، «فریدون عباسی» نماینده مردم کازرون با حضور در ساختمان وزارت  کشور و پس از ثبت نام در سیزدهمین دوره  انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران گفت: با دولت نخبگانی به میدان می آیم، شعارم بازگشت به مردم با صداقت است. کشور ما در دهه اخیر در شرایطی است که مناسبات جدید جهانی با توجه به گسترش فضای مجازی در حال شکل گیری است و مرزهای جغرافیایی دچار تغییر شده است، بنابراین لزوم ایجاد محاسبات و قطب بندی جدید شکل گرفته و مقررات هم در آینده تغییر خواهد کرد. 

او ادامه داد: از نظر اقتصادی و مسایل فرهنگی و از نظر داشتن قوانین مدونی در حوزه قضایی و قانونگذاری در حدی نیستیم که بتوانیم تمدن سازی نوین اسلامی را رقم بزنیم.  برای این که بتوانیم در مناسبات جهانی  دخالت کنیم و تاثیرگذار باشیم نیاز است که از انسجام داخلی برخوردار باشیم.

عباسی گفت: دولت نقش مهمی در برقراری انسجام داخلی دارد و ارتباط تنگاتنگی را با مجلس خواهم داشت. در دولت خودم با مشورت مجلس از حضور نخبگان استفاده خواهم کرد از بخش خصوصی به طور جدی استفاده می کنم. نیاز به بازطراحی سیستم و سازکار دولت داریم باید آزادی را از انحصار خارج کنیم. 

فریدون عباسی بیان کرد: من نیامدم با کسی رقابت کنم و به نفع کسی کنار بروم. اگر شورای نگهبان با توجه به سوابق مدیریتی و اجرایی و علمی اینجانب را تایید کند و جزو افرادی باشم که به مردم معرفی شوم، فرصت دارم که حرف‌های خود را بزنم و معنی ندارد که به نفع یا ضرر کسی کنار بروم. صلاحیت من رد نخواهد شد، شاید احراز صلاحیت برای پست ریاست جمهوری نشوم.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: