شروط حماس برای آتش بس مشخص شد+جزییات

«خالد مشعل» رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در خارج از فلسطین، خواسته های این جنبش را برای برقراری آتش بس با رژیم صهیونیستی را اعلام کرد.

به گزارش برنا؛ خالد مشغل به شبکه خبری «تی آر تی» گفت: خواسته های حماس در این زمینه شامل: خروج صهیونیست ها از مسجد الاقصی و اجازه ورود آزادانه و حضور فلسطینی ها در آن، متوقف شدن اخراج فلسطینی ها از محله شیخ جراح در قدس، آزادی بازداشت شدگان اخیر و توقف حمله به نوار غزه است.

وی تاکید کرد که مقاومت چند روز به اسرائیلی ها هشدار داد که جنایات شان را در قدس متوقف کنند.

مشعل ادامه داد که جنبش حماس به طرف های میانجی اعلام کرده  در وهله نخست، متوقف شدن تجاوز امری ضروری است.

وی تاکید کرد که ما به هدف خود برای آزاد سازی و بازگشت فلسطینی ها و نجات قدس نزدیک می شویم.

مشعل گفت: دولت های عربی و اسلامی باید بدانند این یک لحظه تاریخی است که عزت آن به پیروزی قدس و فلسطین و نجات غزه و تمامی سرزمین فلسطین بستگی دارد.

تنش در مرز غزه با فلسطین اشغالی طی روز های اخیر افزایش یافته و با حملات راکتی نیروهای مقاومت از یکسو و حملات هوایی و توپخانه ای ارتش رژیم اشغالگر از سوی دیگر همراه بوده است.

نیروهای اشغالگر صهیونیست جمعه ۲۴ اردیبهشت برای پنجمین روز پیاپی به حملات و تجاوزهای وحشیانه خود علیه باریکه غزه و فلسطینی ها ادامه دادند.

مقاومت فلسطین در پاسخ به ادامه تجاوزهای صهیونیست ها و حملات به غزه، همچنان به موشک باران سرزمین های اشغالی ادامه می دهد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه، از دوشنبه گذشته تاکنون بر اثر حملات رژیم صهیونیستی به غزه، ۱۲۲ تن از جمله ۳۱ کودک و ۲۰ زن شهید و بیش از ۹۰۰ تن نیز زخمی شده اند.

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار سیاسی

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار سیاسی

  اخبار برگزیده