به گزارش برنا، عبدالناصر همتی، کاندیدا سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، در نشست و گفت و گوی صمیمی با نخبگان و کارآفرینان جوان گفت: از حضور عزیزان در این جلسه تشکر می کنم. این روزها روزهای مهمی است که همگی برای انتخابات مهم در ۲۸خرداد آماده می شویم. یکی از مهم ترین انتخابات کشور را پیش رو داریم که تعیین تکلیف ۴سال مسیولیت کشور است و نقش مهمی در زندگی اجتماعی اقتصادی و سیاسی و فرهنگی مردم خواهد داشت، بخاطر انگیزه های متعدد در این صحنه وارد شدم. مهم ترین انگیزه ام برای وضعیت معیشت، شرایط اقتصادی و شاخص های کلان اقتصادی است.

وی افزود: اگر مردم عزیز در صحنه باشند و به طور جد حضور یابند شرایط خوبی رقم می خورد، حرکت خود را گام دوم و صدای سوم‌ آغاز می کنم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: من با یک دیدی وارد صحنه شدم که همه می‌گفتند خیلی خطرناک و از قبل تعیین شده است.  معتقدم این نظر خوبی نیست. چرا باید ابتدایی‌ترین حق و سرنوشت مردم از پیش تعیین شود.

 وی اضافه کرد: بینش اقتصادی در مسئولین نیست و سیاست بر آنها چیره شده و من در خود می‌بینم که این جریان را اصلاح کنم و قول می‌دهم با تعامل مشکلات را حل کنم.

 همتی خاطرنشان کرد: شرایط کشور ما به جایی رسیده که همه از تریبون با یکدیگر حرف می‌زنند و باید خواسته مردم را واقعی پیگیری کرد و من از حقوق مردم حمایت می‌کنم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: همه می گویند رای دادن به همتی تیغ دو لبه است و من می‌گویم مردم در ارتباط با جامعه چه تصمیمی می‌گیرند و باید از این زاویه نگاه کنیم که حق انتخاب داریم و زنان به عنوان نیمه جامعه ما باید حضور داشته باشند. من نمی‌توانم ببینم مجموعه عظیمی از کشور ما که نقش کلیدی در هدایت خانواده دارند در جامعه به آن بی‌توجهی شود. اگر کنار بنشینیم و رای ندهیم نتیجه آن به نفع مردم نمی‌شود و ما باید اولویت ها را در جامعه مطرح کنیم.  

همتی با اشاره به آمار و ارقامی که نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در برنامه ها و اظهارات خود به‌آن اشاره می‌کنند، گفت: افراد عدد اعلام می کنند و با فهم مردم بازی می‌کنند و اگر من بخواهم اعلام کنم برای سه دهک پایین و خانوار در نظر می‌گیرم اما نباید با پول دادن با مردم بازی کنیم و ما باید به مردم بگوییم چگونه فکر می‌کنیم. من با مردم دیالوگ می‌کنم و برنامه ریزی‌های خود را بر اساس امکانات کشور می گویم اما مرا تخریب می‌کنند.

 وی اضافه کرد: من آمدم حکمرانی را اصلاح کنم و در صحنه محکم از اصول و تقاضای مردم دفاع می‌کنم. من قدرتم را از بی قدرت‌ها می‌گیرم و کسانی به ما رای می‌دهند که بگویند ما می‌دانیم شما حق ما را می‌گیرید. من می‌گویم چرا به جوان یا پسر مردم استرس می‌دهید و گفتند صلاحیت شما رد می‌شود و من گفتم صلاحیتم را رد کنید تکلیف من معلوم است.

 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: مسیر من معلوم است و به همه دوستان اصلاح طلب و اصولگرا گفتم لیاقت و شایستگی اهمیت دارد. قومیت‌های ما تهدید نیستند و باید وحدت ایجاد شود و تعامل ما را به هدف نزدیک می کند.

 همتی با اشاره به دوران حضور خود در سازمان صدا و سیما گفت: زمان من صدا و سیما تنها صدای کشور بود. من سیاسی و سیاستمدارم اما سیاسی کار نیستم و سیاسی حرف نمی‌زنم و شفاف هستم.  

وی با بیان اینکه بخش عظیمی از مردم زیر خط فقر هستند، ادامه داد: نیاز به اصلاح حکمرانی اقتصادی داریم. معتقدم مردم باید خودشان سرنوشت را تعیین کنند و مردم به راحتی دیدگاهشان را مطرح کنند.  

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: جامعه ما طوری است که نهادهای مختلفی در آن فعالیت می‌کنند و برایند آن همین جامعه است.  ما همه باید امید به جامعه بدهیم و با ناامیدی مردم همان گروه‌ها هم به چیزی نمی‌رسند.  

همتی همچنین گفت: من دست دوستی به تمام کاندیداهایی که ذی صلاح بودند و رد شده‌اند، دراز می‌کنم و امیدوارم نماینده شایسته ای برای آنها باشم.  این افراد که رد صلاحیت شده اند دوستان من هستند و اگر آنها بخواهند من را انتخاب می‌کنند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین با اشاره به حضور همسر خود در یک برنامه تلویزیونی گفت: من افتخار می کنم که مردم به همسر من رای بدهند چون من آمده‌ام که از زنان حمایت کنم.  

همتی همچنین گفت: برای روستاها باید کار اساسی شود و برنامه توسعه انها و کشاورزی را نوشته ایم.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص مفهوم تعامل گفت: وقتی می‌گویم تعامل، مفهوم این نیست که هرچه بقیه می‌گویند من بگویم چشم. ما نمی‌خواهیم کشور وارد تنش شود. اما اگر قرار باشد یک سیلی به من بزنند یک سیلی به آنها می‌زنیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه من می‌خواهم دولتم ۴ ساله باشد، گفت: باید در ۴ سال چالش‌های اقتصادی را حل کنیم و من به دنبال این هستم در این ۴ سال برنامه‌هایم را اجرا کنم.

همتی در ادامه درباره برنامه مستند تبلیغاتی خود گفت: به من گفتند بخش هایی از فیلم مستند من باید حذف شود اما درست نیست و فیلمی که از صدا و سیما منتشر می‌شود کامل نیست و من به خاطر تعامل پذیرفتم و ستاد می‌تواند فیلم کامل را منتشر کند.

 وی خاطرنشان کرد: من نماینده و دلباخته جریانی هستم که دوست ندارم آزادی از بین برود و مطبوعات نتوانند حرف خود را بزنند و سانسور را دوست ندارم. من نقطه ضعفی ندارم که نتوانم از حقوق مردم دفاع کنم. ما می‌خواهیم کشور را اداره کنیم و کشور امید و شاداب باشد. 

همتی گفت: به دلیل اقدام صدا سیما مبنی بر عدم پخش مستند انتخاباتی ام آن را در فضای مجازی منتشر خواهم کرد. این درحالی است که همتی پذیرفته بود این فیلم با اصلاحاتی در فضای صداسیما منتشر شود اما باز هم صدا سیما به پخش این مستند اقبالی نشان نداد.

او در پاسخ به این سوال که آیا در خصوص عدم پخش مستند تبلیغاتی تان شکایتی خواهید کرد گفت: خیر این امری طبیعی است. 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: