به گزارش برنا، اخبار مهم گروه سیاسی خبرگزاری برنا به این شرح است:

 یک فعال سیاسی اصلاح طلب:

نباید در مناظره، به دولت که نماینده ندارد این همه اتهام وارد شود/ برخی وعده‌ها از اختیارات رئیس‌جمهور خارج بود/ برخی صحبت‌ها برای نظام خوب نبود

فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: یکی از اشکالات مناظره اول حمله به دولت بود، وقتی دولت آنجا نماینده ندارد نباید این همه، مورد اتهام قرار گیرد.          

///

فعال سیاسی اصلاح طلب:

مناظره اول کمکی به افزایش مشارکت نکرد/ شیوه مناظره مشکل داشت

فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: بحث و صحبت هایی را بین کاندیداها شاهد بودیم که در سطح آنها قابل نقد بود. آنچه باید همه کاندیداها برای آن تلاش می کردند این بود که با یک مجموعه ای از صحبت های حساب شده شرایط را به گونه ای جلو ببرند که افرادی که مردد بوده و یا قصد شرکت در انتخابات را ندارند به حضور علاقه مند شوند اما این اتفاق به درستی نیفتاد و مجموعا احساس عمومی از این مناظره توقع بالاتری بود.          

///

یک فعال سیاسی اصولگرا:

نمره اخلاقی بسیاری از کاندیداها در مناظره اول منفی بود/ به جای برنامه، شعارهای پوپولیستی ارائه شد

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: در بین کسانی که مناظره کردند اگر بخواهیم مراعات کف مسائل اخلاقی به حکم دین و به حکم مذهب را ارزیابی کنید تعداد قابل توجهی از این آقایان در این بخش نمره بالایی ندارند. بعضی ها شاید، نمره منفی داشته باشند.          

///

پیام تسلیت رهبری در پی درگذشت حجت‌الاسلام محتشمی پور

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت روحانی مجاهد حجت‌الاسلام سیدعلی‌اکبر محتشمی‌پور را تسلیت گفتند.          

///

جزئیات دومین مناظره کاندیداهای ریاست جمهوری

دومین مناظره‌ تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری با موضوع فرهنگی، اجتماعی و سیاسی راس ساعت 17 فردا (سه‌شنبه 18 خرداد) آغاز می شود.          

///

یادداشت؛

انتخاب یا انتخاب

علی ربیعی_سخنگوی دولت          

///

5 دقیقه فرصت اضافه برای رئیسی در نظر گرفته شد

ستاد حامیان ابراهیم رئیسی از مدت ۵ دقیقه زمان جهت پاسخگویی به اظهاراتی که مهرعلیزاده و همتی علیه ابراهیم‌ رئیسی در مناظره اول داشتند، خبر داد.           

///

معاون اول رییس جمهوی:

هم برنامه‌ریزی و هم اجرای مناظره‌ها عجیب بود

معاون اول رییس جمهوی اولین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را هم در برنامه ریزی و هم اجرا اعجیب خواند و نوشت: اگر فهم مسائل واقعی کشور و راه حل های به دور از شعار و تبلیغات سیاسی مد نظر باشد باید صدا و سیما امکان پاسخگویی وزراء و اظهارات نخبگان و کارشناسان مطلع را فراهم کند.          

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: