به گزارش برنا، هیاتی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه به ریاست عباس گلرو عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به همراه احمدحسین فلاحی، جعفر راستی، سیداحمد آوایی و فاطمه محمدبیگی به سوریه سفر کردند که در بدو ورود به دمشق پایتخت این کشور مورد استقبال هیفا محمد جمعه نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران و سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق قرار گرفتند.

در توضیح اهداف این سفر، عباس گلرو نائب رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه گفت که هدف از این سفر تقویت روابط پارلمانی و توسعه روابط مردمی بین دو کشور  است. ظرفیت های زیادی برای ارتقاء روابط و تعاملات در زمینه های تجاری و اقتصادی وجود دارد که باید به نحو احسن از آن استفاده کرد.

وی‌ تاکید کرد که مجلس شورای اسلامی آمادگی لازم برای تقویت همکاری‌ها در زمینه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی با پارلمان سوریه را دارد. در همین راستا گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه آمادگی دارد در راستای تسهیل مناسبات فیمابین گفتگوها و همکاری های خود را با نمایندگان مجلس مردمی سوریه تقویت کند.

همچنین گلرو در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت که به عنوان ⁧‫هیئت دوستی پارلمانی‬⁩ ایران و سوریه، وارد دمشق شدیم. طی دو روز اقامت با مقامات سوریه بویژه مجلس الشعب دیدار خواهیم داشت. تقویت روابط پارلمانی و گسترش ارتباطات مردمی و ارتقاء همکاریهای اقتصادی به نفع دو ملت، در دستور کار است.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: