به گزارش برنا، اخبار مهم گروه سیاسی خبرگزاری برنا به این شرح است:

یک چهره سیاسی اصلاح طلب:

کسانی که در انتخابات 1400 رای ندادند، برانداز نیستند/ خاتمی از چارچوب خود خارج نشده/ اعتراض مردم در انتخابات، اعتراض اصلاح طلبی بود

یک چهره سیاسی اصلاح طلب گفت: اگر اصلاح طلبی انسجام را به این معنی بداند که جامعه به کجا رسیده و مبانی خود را نو کند و اصلاحات خود را از اصلاحات جاری که به بن‌بست رسیده، ترمیم کند یا به نوعی به دنبال اصلاحات ساختاری باشد این احتمال می رود که مجددا مرجعی در جامعه باشند.

**************

نماینده مردم بناب در مجلس:

دادن بسته‌های معیشتی و یارانه به مردم در شان نظام جمهوری اسلامی نیست/ مردم به دولت وابسته شده اند/ در رابطه با لایحه حذف چهار صفر به جمع بندی نرسیده‌ایم

نماینده مردم بناب در مجلس گفت: همه مردم ایران دیگر وابسته به دولت شده اند، دادن بسته های معیشتی و یارانه به مردم در شان نظام جمهوری اسلامی نیست و هر گونه اقدام در این خصوص برخلاف منافع جمهوری اسلامی ایران است.

**************

یک فعال سیاسی اصلاح طلب:

خاتمی در انتخابات از کسی حمایت نکرد/ مردم با اندیشه اصلاح طلبی مشکلی ندارند/ اگر اشکالی هست به اصلاح طلبان برمی‌گردد

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: به نظر من مردم با اندیشه اصلاح طلبی مشکلی ندارند و اگر اشکالی است به اصلاح طلبان برمی گردد نه به اندیشه اصلاح طلبان.

************

مدیرکل بخش آسیای غربی وزارت امور خارجه خبر داد؛

‌تهران میزبان همزمان چهار هیات افغان

مدیرکل بخش آسیای غربی وزارت امور خارجه از سفر همزمان چهار هیات افغان به تهران خبر داد.

**************

پیام تسلیت خطیب زاده به ملت و دولت روسیه

سخنگوی وزارت امور خارجه سقوط یک فروند هواپیمایی روسیه که به کشته شدن ۲۸ مسافر و خدمه آن منجر شد را به دولت و ملت روسیه تسلیت گفت.

**************

واکنش آمریکا به گام جدید هسته‌ای ایران

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: اینکه ایران تصمیم گرفته است عدم پایبندی خود به تعهداتش در برجام را تشدید کند، مساله نگران‌کننده ای است.

**********

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: