به گزارش برنا، وزارت بازرگانی آمریکا روز جمعه به وقت محلی در بیانیه ای اعلام کرد این شرکت‌ها در کشورهای مختلف مانند چین، ایران، روسیه و چند کشور دیگر مستقر هستند.
۱۴ شرکت‌ تحریم‌شده چینی هستند و واشنگتن این شرکت‌ها را به نقض حقوق بشر متهم کرده است.
از میان ۳۴ شخص حقیقی و حقوقی که در فهرست سیاه همکاری‌های اقتصادی قرار گرفته‌اند ۸ شخص حقیقی و حقوقی به دلیل تسهیل صادرات اقلام آمریکایی به ایران در این فهرست قرار داده شده‌اند و ۶ شرکت دیگر به دلیل کمک به برنامه‌های نظامی روسیه در این فهرست قرار گرفته‌اند.

 جینا ریموندو وزیر بازرگانی دولت بایدن در بیانیه ای اعلام کرد تجارت هشت شخص حقیقی و حقوقی  برای تسهیل صادرات اقلام ایالات متحده به ایران با نقض مقررات اداره صادرات به نهادهای موجود در فهرست وزارت خزانه داری ایالات متحده اضافه شده است.

به گفته وی، تجارت شش نهاد دیگر نیز برای مشارکت در خرید قطعات الکترونیکی از مبدا ایالات متحده به احتمال زیاد در برنامه های نظامی روسیه در این فهرست قرار گرفته اند.
وزیر بازرگانی دولت بایدن اظهار داشت در فعالیت های مغایر با امنیت ملی یا منافع سیاست خارجی ایالات متحده، واشنگتن در بکارگیری قوانین مربوط به کنترل صادرات برای پاسخگو کردن دولت ها، شرکت ها و اشخاصی که اقلام آمریکا را انتقال می دهند، ادامه می دهد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: