به گزارش برنا، به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در جمع فرماندهان و کارکنان تیپ ۳۶۴ مهاباد گفت: نظامی گری و فرماندهی امانت الهی، تعهد و مسولیت پذیری است و در فرماندهی باید جوهره رهبری وجود داشته باشد.

وی با اشاره به سه اصل مهم در این نیرو گفت: اصول فرماندهی در نیروی زمینی ارتش بر سه اصل ولایت مداری، شایسته سالاری و عدالت محوری بنا شده است و تعریف عملیاتی از ولایت محوری یعنی تمام سرمایه‌ها، اعتبارات و توانمندی‌های مادی و معنوی در نزاجا باید در مسیری هزینه شود که، ریشه در یکی از بیانات مقام معظم رهبری(حفظه الله تعالی) داشته باشد.

فرمانده نیروی زمینی در باره مفهوم ولایت مداری در این نیرو تاکید کرد: منظور از ولایت محوری و ولایت مداری این است که نگاه ما به موضوعات در اعمال، رفتار، اخلاق، کردار و حرکات، همانند نگاه دلسوزانه و پدرانه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) باشد.

سرتیپ حیدری در ادامه به موضوع مهم دیگر در اصول فرماندهی اشاره کرد و افزود: عدالت محوری دومین اصل مهم نیروی زمینی ارتش است که تاکید بسیار زیادی در اجرای این اصل شده است. در بعضی مواقع برای اجرای عدالت باید تاوان بسیار زیادی پرداخت کرد البته باید سعی کنیم جامعه را در مسیر عدالت قرار بدهیم، نیروی زمینی ارتش در راستای عدالت محوری گام‌های بلندی را تا کنون برداشته است.

وی به اصل سوم در نیروی زمینی ارتش اشاره کرد و گفت: اصل سوم در نیروی زمینی ارتش شایسته سالاری است؛ در نیروی زمینی ارتش تمامی مشاغل بر اساس شایسته سالاری انتخاب می شوند و ما در این زمینه قدم های بسیار ارزشمندی را برداشته ایم. این سه اصل باید در نیروی زمینی ارتش نهادینه شود و باید بر اساس این اصول نیروی زمینی ارتش در مسیر پویایی، تحرک و تولید قرار گیرد.

 فرمانده نیروی زمینی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص فرماندهی تصریح کرد:  فرماندهی معظم کل قوا فرمودند: «درفرماندهی جوهره رهبری وجود دارد»، نباید فکر کنیم که کار ما صرفآ نظامی گری است شما فرماندهان علاوه برآموزش فعالیت نظامی باید هدایت گری کنید یعنی به زیر مجموعه خود کاملا اشراف داشته و آنها را در مسیر درست هدایت کنید.

وی خاطر نشان کرد: نظامی گری و فرماندهی امانت الهی، تعهد و مسوولیت پذیری است، شما فرماندهان مسئولیتی را پذیرفته‌اید که تمام اجتماع و زیرمجموعه تحت امر شما، باید در پناه شما در آرامش و آسایش باشند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: