جواد آرین منش، فعال سیاسی اصولگرا، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا در رابطه با لزوم اجرای بیانیه گام دوم انقلاب در شرایط فعلی اظهار کرد: بیانیه گام دوم انقلاب در واقع یک مجموعه از رهنمودها است و یک برنامه اجرایی نیست رهنمودها باید به برنامه تبدیل شود. به نظر من بیانیه گام دوم را در قالب سیاست های اصلی و کلی نظام جمهوری اسلامی می شود تعریف کرد و نکات کلی آن نقشه راهنما است که باید هر سازمان و هر نهاد و هر وزارتخانه ای در قالب برنامه های خودش به آنها توجه کند.

او افزود: لازم است همه سازمان ها و نهادها به اجرای بیانیه گام دوم اهتمام داشته باشند.، بسیاری از نکات بیانیه گام دوم در اشکال گوناگون قبلا در سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی ابلاغ شده و در برنامه های توسعه کشور هم مورد توجه قرار گرفته است.

این چهره سیاسی اصولگرا در پایان با اشاره به مهم ترین چالش های دولت مستقر در راستای حل مشکلات گفت: بازگشت به برجام و رفع تحریم های ظالمانه برای توسعه اقتصادی کشور یک ضرورت انکارناپذیر است و کشورهای دنیا تحت تاثیر تحریم های آمریکا قرار گرفتند و در مجموع تحریم ها باعث عدم صادرات نفت و عدم تبادل اقتصادی ما با کشورهای همسایه شده است. بنابراین باید تلاش کرد به شکلی که حقوق ملت ایران تضییع نشود و اقتدار ملی ما مخدوش نشود در جهت ادامه مذاکرات و رفع تحریم ها گام های جدی برداشته شود.6

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: