به گزارش برنا، جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی روز سه شنبه با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت چهل‌ویکمین سالگرد هفته دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: ابعاد شگفت‌انگیز انقلاب اسلامی در گذر زمان، خلق گفتمان و ادبیات جدیدی در نگاه به خداباوری، وحدت، اقتدار، پایداری، دشمن‌شناسی، محاسبه صحیح، نگاه به افق‌های روشن، نظام حکمرانی بر مبنای امت و امامت و هدف‌گذاری برای خلق تمدن جدید بشری بر مبنای قسط و عدل را پیش روی جهانیان قرار داد.

در این بیانیه آمده است: مقاومت تحسین‌برانگیز دفاع هشت ساله پس از حماسه بزرگ پیروزی انقلاب اسلامی و کوتاه کردن دست نظام شرقی و غربی از کشور و در ادامه آن مقاومت در مقابل سختگیرانه‌ترین تحریم‌ها و تهدیدهای هماهنگ بین‌المللی، نشان‌دهنده عمق عیار اندیشه نابی است که معمار بزرگ انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) آن را در ژرفای وجود مردم به ویژه جوانان میهمن‌مان کاشت. به یقین سرمایه بزرگ فرهنگ ایثار و شهادت و باورمندی و اعتماد عمیق به نصرت الهی آنچنان شگفتی‌هایی را در روزگار ما رقم زد که مکاتب بشر ساخته شرق و غرب متحیر چنین اعجازی از مکتب و انقلابی خداباورند و به حق «جنگ هشت ساله، این ملت را آبدیده، شجاع و متّکی به نفس کرد. نام این ملت را بلند کرد. خیلی از ملت‌های مسلمان دنیا به خاطر جنگ و عقاید شما ملّت، توجّه و گرایش پیدا کرده‌اند. امام خامنه ای (مدظلی العالی).»

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با اشاره به پویایی و بالندگی اندیشه وحیانی که قادر است نه تنها انرژی متراکم جهان اسلام از اقوام، مذاهب و قومیت‌ها را راهبری کند، بلکه امید و تکیه‌گاه ملت‌هایی شود که جلوه زیبای اسلام را در ایران مقاوم و عزتمند می‌بینند، خاطرنشان کرد: سر برآوردن شگفتی‌ساز عنصر مقاومت در منطقه در کشورهای فلسطین، لبنان، سوریه، عراق، افغانستان و یمن و شور و شوق وصف‌ناپذیر دیگر کشورهای منطقه برای حمایت از جبهه مقاومت، جهان را با ادبیات و گفتمانی جدید روبرو کرده است که توانسته‌اند با عنصر عقلانیت، دشمن‌شناسی و محاسبه صحیح و اعتماد به نصرت الهی هرگونه دوقطبی، تک قطبی و چند قطبی های برآمده از مکاتب مادی را به نفع قطبی به نام «اسلام» تغییر وضعیت دهند. «جنگ تحمیلی را دشمن برای خاموش کردن انقلاب به راه انداخت، اما همین جنگ تحمیلی باعث شعله‌ورتر شدن نیروی انقلاب و روحیه‌ی انقلاب شد. امام خامنه ای(مدظلی العالی).»

این حزب فعال جریان اصولگرا در ادامه بیانیه خود با تاکید بر اینکه ما هنوز در تبیین رمز و رازهای دفاع مقدس، مدافعان حرم و مقاومت در جای‌جای منطقه در آغاز راه قرار داریم، افزود: نظام سلطه با حداکثر سرمایه‌گذاری برای مقابله با اسلام ناب و بر مسند نشاندن نظام سکولار، تمام ظرفیت اطلاعاتی، امنیتی، رسانه‌ای و دستگاه‌های جاسوسی خود را به کار گرفت تا نقش مکمل عملیات نظامی خود را در راهبری نفوذی‌های غرب‌پرست داخلی به نتیجه برسانند و آنها را به تحرکی سازمان‌یافته برای تحقق کودتای ننگین از جنس آنچه در دنیا به نتیجه رساندند، وادارد اما ارتباط تنگاتنگ مردم و ولایت و عشق و ارادت به فرهنگ عاشورا و شهادت، فرصت تکرار درس ها و عبرت های عاشورا را برای شیاطین و نفوذی‌های کمین‌کرده باقی نگذاشت.

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی می افزاید: اگرچه گاهی فتنه‌ها و فشارها تشخیص چهره هزار نیرنگ و فریب دشمن را دشوار می‌کرد، ولی نگاه از منظر «منشور گام دوم» سرنوشت جامعه را به مدد الهی آن‌چنان رقم زد که مجلس انقلابی، دولت مردمی عدالتخواه و ضد فساد با قوه قضاییه ای از جنس انقلاب هدیه‌ای در ازای پایمردی مردم شد.

 جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به فرهنگ جاری و بالنده دوران دفاع مقدس و مقاومت چهل و یک ساله تاکید کرد: بازسازی ویرانه‌های دولت و جریان غرب‌پرست در اقتصاد، فرهنگ و امنیت جامعه نیازمند زمان است و بی‌تردید روحیه انقلابی، کار جهادی و اعتماد به «شدن» و «توانستن» می‌تواند زمان را کوتاه‌تر از آنچه عقل بشری تصور می‌کند، رقم بزند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: