به گزارش برنا، سیدجلیل میرمحمدی میبدی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 21 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی عنوان کرد: امروز از تریبون مجلس موضوع واکسیناسیون اجباری مورد اعتراض یکی از نمایندگان قرار گرفت.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی با استناد به چند استفتاء از مراجع، اعظام تقلید و مجتهدین گفت: جدای از اظهارات این بزرگان امروز ضرورت دارد برای بازگشایی مدارس و بازگشایی بدون محدودیت بازار و کسب وکارها بالای 80 درصد جمعیت کشور واکسیناسیون شوند.

وی عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب در تازه ترین استفتاء در خصوص واکسیناسیون فرمودند اگر نظام اسلامی با ملاحظه مصالح عمومی کشور مقرراتی را اعلام کند همه باید عمل کنند، همچنین آیت الله سبحانی می فرمایند واکسن واجب شرعی است و حیات ما به آن بستگی دارد. من نیز در کتاب های خود نوشته ام چیزهایی که عقلای عالم بر آن نظر دارند کشف می کنیم و شرع مقدس نیز آن را تائید می کند باید مورد توجه قرار گیرد یکی از این موضوعات واکسن است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: همچنین آیت الله جوادی آملی می فرماید همه ما موظفیم به مواردی که از سوی جامعه علمی کشور مطرح می شود تبعیت کنیم و دیگران را به رعایت آن تشویق کنیم. به نظر من، نظر وزارت بهداشت یک نظر اجتماعی است و بر من واجب است که تمکین کنم.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: