به گزارش برنا، «محمود عباس زاده مشکینی» در جمع خبرنگاران درخصوص جلسه امروز یکشنبه اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه اظهار کرد: در این جلسه مسائل مرتبط با قوه قضائیه و تعاملات این قوه با مجلس مطرح و اعضای کمیسیون انتظارات مجلس از دستگاه قضایی را به سمع و نظر ایشان رساندند.

وی افزود: مسائل مختلف مرتبط با امنیت ملی، موضوعات حوزه بین الملل و حقوق بشر قوه قضائیه و همچنین مسائل مرتبط با تکریم ارباب رجوع و افزایش رضایتمندی عمومی ای این قوه با حجت الاسلام محسنی اژه‌ای در میان گذاشته شد و نمایندگان پیشنهادات خود را برای توسعه سرمایه گذاری خارجی و کوتاه کردن زمان رسیدگی به دعاوی و دادرسی ها و همچنین پیشنهاداتی درخصوص لوایحی که می تواند قوه قضائیه برای تسهیل امور ارائه کند، به رئیس و مسئولان عالی دستگاه قضایی تقدیم کردند.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس یازدهم با بیان اینکه نمایندگان مردم با مردم ارتباط مستقیمی داشته و از مشکلات آنها آگاهی دقیقی دارند، گفت: با توجه به این مسئله تعامل خوب مجلس و قوه قضائیه بی شک می تواند تسهیل گر امور باشد و می تواند مسیر اجرای عدالت را کوتاه کند. و صحبت های خوبی در این زمینه بین نمایندگان و رئیس قوه قضائیه مطرح شد و رئیس قوه قضائیه نیز در این جلسه نکات بسیار مهمی مطرح کردند و به محدودیت هایی که قوه قضائیه از حیث منابع و سخت افزاری دارد، اشاره کردند.

وی ادامه داد: همکاری و تعامل بین نمایندگان سه قوه در استان ها یکی از نکات مهم مورد اشاره رئیس قوه قضائیه بود  و ایشان در این جلسه تاکید کردند که جلسات مستمری با حضور استاندار به عنوان عالیترین مقام دولتی در استان ها، یکی از نمایندگان مجلس یا رئیس مجمع نمایندگان و رئیس کل دادگستری استان تشکیل شده و این هیات سه نفره اهم مسائل کلان و استراتژیک آن استان را در حوزه تحقق و توسعه عدالت و تحقق اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و برداشتن موانع کسب و کار مورد بررسی قرار داده و راهکاریی را برای رفع مشکلات پیش روی آن ارائه دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که موضوعات مطرح شده در این جلسه و همچنین پیشنهادات مطروحه در آن با پیگیری مجلس و رئیس قوه قضائیه محقق شده و زمینه ساز رشد و توسعه و رضایتمندی مردم را فراهم کند.

وی در پایان گفت: در این جلسه علاوه بر ریاست محترم قوه قضائیه، غریب آبادی معاون امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشت و طی سخنانی نکاتی را با اعضای کمیسیون امنیت ملی مطرح کردند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: